Незаконно встановлений храм-МАФ московського патріархату біля фундаменту Десятинної церкви вже понад 10 років стоїть у столиці.
Про засідання суду повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Засідання у Господарському суді міста Києва щодо знесення самочинного об’єкта у вигляді храму на території Національного музею історії України тривало 1,5 години.
За словами Ткаченка, адвокат сторони храму-МАФу московського патріархату Дмитро Дорофеєв спочатку клопотав про відвід судді, але суд відхилив це клопотання.
Другим клопотанням адвоката стало – знести Національний музей історії України.
“Із дивних аргументів проти зносу незаконного храму-мафу – адвокат протилежної сторони запропонував знести Музей, бо там начебто немає нічого цінного”, – розповів Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.
Також свою позицію на суді щодо знесення незаконно встановленої споруди храму-МАФу РПЦ озвучили представники Музею, Мінкульту та КМДА. Відповідач не встиг виступити, оскільки засідання затягнулось.
На наступному засіданні судді заслухають позиції захисників храму-МАФу московського патріархату.
Засідання відбудеться 15 лютого.
Додамо, у цьому незаконно встановленому храмі-МАФі РПЦ досі співають проповіді про “єдіний народ”, “смірєніє”, хоча через дорогу приміщення СБУ.
Настоятель незаконної споруди РПЦ – Юрій Харон – громадянин РФ, який за нинішньої влади отримав громадянство України.
Нагадаємо, у Києві вже пропонують Кличку знести храм-МАФ РПЦ біля Музею історії України. Петицію можна підписати за посиланням.
Голова Мінкульту Ткаченко також наголошував на необхідності демонтажу незаконно встановленого храму-МАФа.
Як повідомляв “ВК”, З першого січня 2023 року священнослужителів московського патріархату позбавили доступу до головних храмів Києво-Печерської лаври – лаврського Успенського собору та Трапезної церкви.
Однак, намісник Києво-Печерської лаври Павло Лебідь, у народі Паша-мерседес встиг зіпсувати історичну пам’ятку: увіковічнив самого себе на верхніх хорах Успенського Собору Києво-Печерської Лаври.