Про це зазначила депутатка Київської міської ради Ганна Свириденко після підведення підсумків роботи круглого столу на тему: «Мобільні укриття в Україні: проблеми, стан, перспективи», інформує Київська міська рада.
Мета роботи круглого столу – виробити рекомендації для Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо адаптації нормативної бази (ДСТУ та ДБН) під вимоги сьогодення, оскільки норми, якими регулюються питання побудови укриттів, розроблялися під інші вимоги й не проходять випробування практикою.
Учасники круглого столу, яких зібрали ініціаторки заходу депутатка Київської міської ради Ганна Свириденко та президентка «Асоціації соціального розвитку через право» Інна Силантьєва, представляли органи влади, які безпосередньо опікуються питанням сховищ, громадськість та експертні кола.
«Наразі у Києві відсутні мобільні укриття на зупинках громадського транспорту та місцях сімейного відпочинку через проблеми, які виникають з встановленням таких захисних споруд через обмеження у нормативних документах. У Департаменті організації заходів цивільного захисту ДСНС України опрацьовують пропозиції щодо внесення змін до нормативної бази для прискорення встановлення мобільних укриттів. Особливо гостро питання стоїть в областях на лінії зіткнення, де ворожі снаряди мають мінімальний час підльоту. Важливо, щоб питання системно вирішувалося постійно, досвід і потреби враховувалися і в мирний час», – зазначила Ганна Свириденко.
За підсумками обговорення депутатка розробить проєкт рішення Київської міської ради про звернення до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо зміни чинних нормативів.
Нагадаємо, Шевченківська РДА за гроші киян робить укриття в селі Осій Хуського району Закарпатської області вартістю — 400 тисяч долларів США. Цих коштів вистачило б на ремонт 14 укриттів у Києві, де відчувається їхня гостра нестача. При цьому Закарпатська – єдина область в Україні, де ще нічого ні разу не прилітало.