Змагання за культурну спадщину Києва – ще 64 об’єкти планують охороняти

18:41 18.02

64 об’єкти культурної спадщини мають увійти до Державного реєстру нерухомих пам’яток. В КМДА наголошують, що будь-яке затягування надання статусів будівлям загрожує будівлям знищенням.

Змагання за культурну спадщину Києва – ще 64 об’єкти планують охороняти

Про це повідомляє в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини при Мінкульті ще в листопаді минулого року розглянула лише 42 об’єкти зі списку, проте відповідний наказ про внесення їх до держреєстру досі відсутній.

Будь-яке затягування надання статусів пам’яток історичним будівлям із боку Міністерства культури загрожує знищенням цих об’єктів, адже чинне законодавство належним чином не захищає об’єкти культурної спадщини зі статусом «щойно виявлені»»,

– наголосив Валентин Мондриївський.

За його словами, ще у 2018 році юристи Департаменту охорони культурної спадщини розробили проєкт закону про внесення змін до чинного пам’яткоохоронного законодавства. 

Згідно з цим проєктом, планувалось збільшити штрафи та посилити відповідальність за руйнування пам’яток. 

Як розповідає Валентин Мондриївський, Київська міська державна адміністрація неодноразово закликала Верховну Раду прийняти в другому читанні цей законопроєкт. Проте за пропозицією Міністерства культури вказаний проєкт закону знято з розгляду.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...