Злочини кремля 90 років тому і сьогодні: у Києві відкрилась виставка про Голодомор із розсекреченими архівами

Автор: Галина Ворона
02:30 25.11.2023

У Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду відкрилась виставка “Намір”. Ключове в ній – чітка паралель між злочинами кремля 90 років тому і сьогодні.

Злочини кремля 90 років тому і сьогодні: у Києві відкрилась виставка про Голодомор із розсекреченими архівами
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє МКІП.

Так, експозиція демонструє зв’язок між фактами Голодомору та звірствами росіян, скоєними в Україні під час повномасштабного вторгнення протягом 2022–2023 років. Виставка пропонує на все дивитись через концепцію злочину геноциду.

Міністерство внутрішніх справ передало музею Голодомору-геноциду фонд оцифрованих справ, які раніше були не доступними для загального доступу. Це 1022 справи про злочини періоду Голодомору.

99% цих справ стосуються канібалізму. У цих справах можна чітко відслідкувати, що голод – це страшна зброя. Він впливає на свідомість й доводить до божевілля. Аналізуючи справи цього періоду, очевидно, що пік смертності та канібалізму припадає на червень-липень 1933 року. Це тоді, коли голод досяг піку.

Відкриття сьогоднішніх справ, дасть можливість злочинам не повторюватись. Бо не покараний злочин, має можливість повторитися знову. Мені здається, що той злочин, який чиниться зараз на території нашої держави, це через те, що злочин Голодомору не був чесно покараний. Я щиро вірю сьогодні, що ці 1022 відкритих справи знімуть вагання багатьох країн щодо визнання Голодомору геноцидом проти української нації” – розповіла держсекретар Міністерства внутрішніх справ Інна Ящук.

Серед експонатів виставки – щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка, російські підручники з Куп’янська, хрести з масових поховань в Київській області та Ізюмі, спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, історія дитини, яка повернулася до України після російського викрадення, листи російських школярів із закликами вбивати українців та багато іншого.

Оскільки росія ніколи не визнавала Голодомору, то ніколи й не полишала наміру повторити геноцид проти українців знову. З часом країна-агресорка перейшла до реалізації наміру й розпочала повномасштабну війну проти України. Вона принесла численні вбивства та насилля проти цивільних українців. Ці дії мають ознаки геноциду. На цьому наголошують юристи та історики.

Підсилюють ефект виставки відеоінсталяції. З екранів на стінах глядачі можуть дізнатись, як розвивався намір винищення українців – від слів до дії.

Читайте також: Запали свічку пам’яті – поділись теплом з захисником. До 90-х роковин Голодомору в Україні запустили соціальну акцію 

Нагадаємо, 25 листопада Київ долучиться до вшанування пам’яті жертв Голодоморів.

Великий Київ у Google News

підписатися