Зірваний теракт у Києві, гаряча Антарктида, новітня система контролю руху на трасі до Борисполя – топ-3 новини дня

Автор: Галина Ворона
21:45 10.02.2022

У Києві сьогодні піймали завербованого білоруськими держструктурами мешканця столиці, який готував теракт, залякував ЗМІ і повідомляв про вибухівку у будівлях. На трасі Київ-Бориспіль запустили єдину в країні систему управління дорожнім рухом, яка дає операторам можливість контролювати та керувати дорожніми технологіями, пристроями та системами з одного місця. А за тисячі кілометрів від столиці, в Антарктиді. зафіксували рекордне тепло – там набагато тепліше, ніж у Києві.

Зірваний теракт у Києві, гаряча Антарктида, новітня система контролю руху на трасі до Борисполя – топ-3 новини дня
Світлодіодне освітлення

Залякував ЗМІ та іноземців. Білоруський агент готував теракт у Києві

Киянин, завербований представниками білоруської держструктури, готував теракт у столиці. Його затримали під час спроби підпалити автомобіль біля будівлі громадської організації.

За даними правоохоронців, чоловік “займався залякуванням представників ЗМІ та іноземних громадян“. Він залишав написи з погрозами та образами біля їхніх помешкань в Києві, а також “здійснював повідомлення про псевдомінування“.

“Зловмисник причетний до організації несанкціонованих “мітингів” поблизу закордонних дипломатичних представництв. Учасники цих заходів використовували деструктивну агітацію…. Дії ворожого агента були спрямовані на розхитування внутрішньо-політичної ситуації в Україні та дискредитацію нашої держави перед країнами ЄС та громадянами Республіки Білорусь“, – йдеться в пресрелізі пресцентру СБУ.

Крім того, за даними спецслужби, “зловмисник збирав дані про українських військовослужбовців з прикордонних районів“.

“Його завербували через одну з анонімних груп месенджера Telegram. Для зв’язку з «кураторами» використовував заборонені російські електронні поштові сервіси. За проведення підривної діяльності він із-за кордону одержував гроші на свою банківську картку. Для вчинення теракту зловмисник придбав транспортний засіб, легкозаймисті матеріали та піротехніку“, – інформує СБУ.

Провадження щодо затриманого відкрито за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 (державна зрада), ст. 258 (терористичний акт).

На трасі Київ–Бориспіль встановили новітню систему контролю руху: що очікувати водіям

 На 17-кілометровому відрізку траси М-03 – Київ-Бориспіль, який на сьогодні єдиний в країні на сьогодні відповідає визначенню “магістраль”, запрацювала унікальна система управління дорожнім рухом. 

Вона складається із 19 інформаційних порталів та більш як 130 камер, які допомагають стежити за умовами руху на 17- кілометровій ділянці траси М-03.  Впродовж місяця система працювала в тестовому режимі.

На інформаційних табло відображається низка показників:

  • Інформація про дорожні умови та обмеження;
  • дозволена швидкість;
  • дорожні затори;
  • температура та стан дорожнього покриття.

Для контролю і моніторингу ділянки руху на трасі використана система Invipo. Це платформа, яка дозволяє інтегрувати проєкти інтелектуальних транспортних систем: об’єднує дорожні технології та системи, централізує їхні контрольні точки, збирає та перевіряє дані, створює розумні сценарії та аналітичні інструменти. Платформа Invipo дає операторам можливість контролювати та керувати дорожніми технологіями, пристроями та системами з одного місця.

В Антарктиді цього тижня гаряче. Українські полярники зафіксували новий температурний рекорд +12,7 С° 

На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” зафіксували новий температурний рекорд – .+12,7 С°.

Попередній рекорд у  +11,7 С° був зафіксований 1985 року.  Науковці пов’язують таке різке потепління з явищем “атмосферної ріки”, посиленим ефектом “гірського фену”.

Атмосферна ріка – це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, яка швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків в Антарктиду.

Ефект “гірського фену” – це сильний теплий вітер з гір. У той час, коли на станції “Вернадський” був зареєстрований температурний рекорд, сила вітру була досить висока – 27,9 м/c. Причиною розвитку цього ефекту є утворення опадів над горами (від чого повітря втрачає вологу і нагрівається). Оскільки внаслідок посилення глобального потепління очікується збільшення кількості опадів в полярних районах, то і інтенсивність фенів надалі посилюватиметься.

Такі температурні рекорди насторожують, вважають фахівці НАНЦ, адже вони є одним зі свідчень зміни клімату.

Великий Київ у Google News

підписатися