Як повідомляє ДАЗВ, у проекті зона відчуження постає як свого роду «Ноєв ковчег», у якому можна зберегти все природне різноманіття.
Фотограф демонструє, що природа має надзвичайну силу й здатність відроджуватись. Проект показує, що зі старого, зруйнованого й загиблого завжди виростає щось нове й прекрасне.
Автор виставки розповів, що, мандруючи світом, упродовж семи років він знімав тварин у їхньому природному середовищі. Після цього він надрукував великі плакати із зображеннями цих тварин і фотографував плакати з цими тваринами так, щоб здавалося, ніби звірі живуть у зоні відчуження.
“Я хочу показати, що природа відновлюється, а Чорнобильська зона – це не тільки проблема, а те, що треба і необхідно досліджувати та вивчати. Я хочу змінити ставлення до зони як до місця розрухи, я переконаний, що зона відчуження є своєрідним діамантом природи”, – розповів Копилов.
Виставка буде розміщена на колонаді центральної площі міста Прип’ять і це буде 11 робіт. Проєкт буде доступний до перегляду всім відвідувачам зони відчуження.
До слова, до 35-ї річниці аварії на ЧАЕС запустили мобільний застосунок, який розповідає про всі об’єкти, які трапляються на туристичних маршрутах в зоні відчуження.