Про це повідомляє КМДА.
Голосувати за проєкти у додатку зможуть користувачі, які зареєстровані у столиці та/або платять податки до бюджету Києва. Для голосування також необхідно підтвердити свою особу, підключивши у додатку Bank ID. Верифікація потрібна для відкритого та прозорого голосування, адже воно відбувається лише в електронному вигляді.
У деяких випадках голосування може бути недоступне. Наприклад, якщо користувач на момент голосування не досяг 16 років, не зареєстрований у Києві, уже використав усі голоси, який має недостатньо інформації для підтвердження особи або ж чий акаунт обмежений/заблокований через порушення внутрішніх правил ГБ.
Оновлена версія додатку Kyiv Smart City з функціоналом для голосування очікується на початку серпня. Завантажити або оновити застосунок можна за посиланням.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Нагадаємо, громадський бюджет – це та частка міського бюджету, долю якої щороку вирішують самі містяни шляхом електронного голосування. Кожен учасник може проголосувати за 5 проєктів-фаворитів. Містяни подають на голосування власні проєкти. Ті з них, що отримають найбільше голосів, втілюються владою міста під контролем самих містян. Цього року голосування триватиме з 17 серпня до 15 вересня. Оголошення проєктів-переможців буде відбуватися до 1 жовтня, а реалізація — до 31 грудня 2021 року.
На Громадський бюджет-2021 було подано 1743 проєкти на загальну суму понад 909,5 млн грн. Цьогорічна кампанія голосування буде вже п’ятою в столиці. Щороку кількість проєктів та киян, що беруть участь у голосуванні, зростає. Так, якщо у першому Громадському бюджеті перемогло 62 проєкти, то у четвертому (ГБ-2020) вже 554. Збільшується і фонд Громадського бюджету. За п’ять років він зріс із 50 до 160 млн грн.
Раніше мер Києва Віталій Кличко розповів, як “розумні” технології допомагають керувати мегаполісом.