Жива музика від струнного квінтету промовляє під час танцювальної вистави про вимушену міграцію «Д.І.М.»

Автор: Оксана Тупальська
14:33 01.02

Нова прониклива танцювальна вистава від INSHA DANCE COMPANY про незламних українців була вперше представлена публіці. Це робота, створена танцівником, хореографом, суперфіналістом шоу «Танцюють всі! 8 сезон», артистом балету Іллею Мірошніченком

Жива музика від струнного квінтету промовляє під час танцювальної вистави про вимушену міграцію «Д.І.М.» Фото: Фото: Анастасія Телікова
оренда квартири Київ

«Дорога додому починається в той момент, коли ми з нього їдемо…», – розповідають про ідею вистави її автори. 

Премʼєра сучасного балету «Д.І.М.» від театру INSHA Dance Company відбулася 30 січня 2024 року на сцені Міжнародного Центру Культури та Мистецтв (МЦКМ, колишній Жовтневий палац). Композитор і віолончеліст Віктор Рекало на межі академічності та урбанізму створив ексклюзивний музичний твір для струнного квінтету у виставі. Музика гралася наживо.

Вистава використовує матеріал та європейський досвід творчих резиденцій, які дали можливість для масштабування ідеї до повноцінної великої вистави. Проєкт «Д.І.М.» виріс з вистави «М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах» (2022, проєкт реалізовано в рамках програми резиденцій для митців з України за підтримки TanzHaus «TanzFaktur» та Kunststiftung NRW, Кельн, Німеччина).

«Це вистава про власний досвід, бо більшість українців так чи інакше пережили процес евакуації, термінового виїзду, залишення дому. Саме з цими емоціями ми вирішили працювати, адже це дуже важливо», – кажуть творці.

Сучасний балет на дві дії «Д.І.М.» на музику Віктора Рекало у виконанні артистів Insha Dance Company — це робота, створена танцівником, хореографом, суперфіналістом шоу «Танцюють всі! 8 сезон», артистом балету Іллею Мірошніченком, а також Катериною Кузнецовою і виключно українськими митцями за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Стабілізаційного фонду культури від Goethe-Institut

Виставу створено людьми, які особисто пережили евакуацію з рідних домівок у воєнний час і вирішили втілити власний досвід на сцені так, як вміють це найкраще — танцем…

Хореограф-постановник Ілля Мірошніченко наголошує, що Insha Dance Company прагне просувати український танцювальний театр. 

«Д.І.М.» фокусується на тілесній рефлексії про дім, його фізичне та духовне значення, що він має для людей, вимушених покинути свою землю. А масштабна декорація дозволяє якомога предметніше осягнути весь символізм, яким насичена дія на сцені.

«Це історія про дорогу. Про тих, хто вимушено опинився в одному вагоні евакуаційного поїзда і, прийнявши нові правила життя, залишився нескореним. Це присвята кожному з нас, кожному, хто пережив біль втрати і тому, що було втрачено. Дім — це процес, шлях, а отже ми всі на шляху додому… І поки стукіт залізниці невпинно супроводжує цю подорож, дозвольте їм поділитися своїми історіями», — коментують творці сучасного балету «Д.І.М». 

Фото: Анастасія Телікова
Фото: Анастасія Телікова
Фото: Анастасія Телікова
Фото: Анастасія Телікова

ДОВІДКА: 

  • Хореограф-постановник — Ілля Мірошніченко
  • Композитор — Віктор Рекало
  • Художник-сценограф Богдан Поліщук
  • Художник з костюмів Богдан Поліщук
  • Художниця з освітлення — Світлана Змєєва
  • Асистентка хореографа-постановника Катерина Кузнецова

Insha Dance Company розпочала своє існування у 2019 році (Київ, Україна) як молодий творчий дует двох українських танцівників — Іллі Мірошніченка та Катерини Кузнецової. У 2022 році дует трансформувався в Insha Dance Company, метою якої є розвиток та популяризація танцювального театру в Україні через призму європейського досвіду. Глобально метою є створення умов для повернення професійних танцівників з-за кордону на українську сцену та створення конкурентоспроможного осередку для розвитку та роботи українських танцівників та хореографів вдома.

Зараз репертуар Insha Dance Company складається з чотирьох різних за формою хореографічних вистав: «Дерево не Може Втекти»  (2018), «1984. ІНША» (2020), «СТІНА» (2021, проєкт реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду, партнер — «Київ-Модерн Балет»), «М.H.O.T.F., або мій Дім на Двох Ногах» (2022, проєкт реалізовано в рамках програми резиденцій для митців з України за підтримки TanzHaus «TanzFaktur» та Kunststiftung NRW, Кельн, Німеччина). 

Читайте також: “Йти вперед легко, але не хочеться”: тачка-кравчучка промовляє до глядача сучасного балету «Д.І.М»

Раніше “ВК” розповідав, ТОТЕАТР покаже перформативну виставу “Ч.С.”, яку ще анонсують як “відвертість, що зцілює”. 

Великий Київ у Google News

підписатися