Відповідне відео оприлюднив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Він зазначив, що під час пожежі в екосистемі Осокорків в основному постраждав трав’яний покрив та частково очерет. При цьому дерева та кущі в зоні надзвичайної події отримали поверхневі опіки кори та кореневої шийки, які не становили загрози для їхнього подальшого зростання.
За словами посадовця, після ретельного аналізу ситуації, консультацій з науковцями та громадою, виїзного засідання та зустрічі робочої групи вирішили не вдаватися до штучних дій з відновлення екосистеми.
Зважаючи на характер пошкоджень та статус ландшафтного заказника, втручання по типу посіву трави, висадки дерев чи заліснення могло лише зашкодити цій унікальній території. Як бачимо, цей підхід себе виправдав — екосистема активно відновлюється самостійно“, – додав він.
Олександр Возний нагадав, що після пожежі міська влада звернулася до правоохоронців з проханням провести розслідування та встановити причини займання, і якщо з’ясується, що це був підпал — притягнути винних до відповідальності. Наразі очікуються результати розслідування.
Читайте також: Пожежа у заказнику на Осокорках: що робить місто для відновлення екосистеми
Як повідомляв “ВК”, ввечері 5 березня у Києві загорівся заказник “Осокорківські луки” і заказник “озеро Тягле”. Депутатка Київради заявила про підпал території. На приборкання вогню знадобилось біля 7 годин – за даними рятувальників, площа пожежі сягала 3 га. За оцінками екологів, вогонь випалив понад 10 га заказника, розмір шкоди природно-заповідному фонду оцінили у 499 911 грн.