Ворог запускає “шахеди” та направляє їх врізнобіч та створює хибні цілі, аби перевантажити ППО, розповідає Валерій Рябих, військовий експерт Defense Express:
За рахунок цього противник виграє у вартості атак. А розпізнати тип БПЛА важко – на моніторах системи ППО всі вони у вигляді точок і збити треба всі.
Як наслідок, тривоги тривають по 14 годин і та, що розпочалася вночі може тривати ледь не до обіду поки ППО не позбиває усі цілі.
Дрони програмуються на якомога довше перебування в повітрі, прямування складними маршрутами, часта зміна курсу, висоти польотів. БПЛА намагаються обходити вузли, де на висотах можуть знаходитись мобільні групи ППО. Тобто робиться все, щоб виснажувати систему ППО і психологічно впливати на населення, що не спить ночами, – каже Рябих.
Важливим засобом боротьби з російськими дронами стали пристрої РЕБ, які розганяють “російську нечисть”:
Те, що «шахеди» довго знаходяться в повітрі, може бути пов’язано ще й з роботою засобів РЕБ, які, теоретично, можуть відводити їх у безпечні райони, де дрони собі кружляють, – пояснює пан Валерій.
Допомогти у відловлюванні БПЛА можуть прилади, що працюють на штучному інтелекті та знаходити цілі. Влітку для цього почали застосовувати засоби Sting, ловці дронів. В середньому на одну ціль потрібно мінімум два таких перехоплювачі, каже авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.
Загальна задача – пошук дешевого засобу ураження, далі – налагодження автоматичної системи перехоплення. Тобто, за рахунок класичних засобів радіолокації фіксуються цілі й дрон-перехоплювач летить на ціль. Якщо росіяни запустили 130 дронів за ніч, то нам у відповідь знадобиться 260 штук Sting.
“ВК” розповідав, що цієї ночі Росія знову запустила ударні дрони у бік Київщини, у регіоні працювала протиповітряна оборона.