Життя безцінне, а от порятунок життів має свою ціну: волонтери намагаються рятувати тисячі життів на фронті

Автор: Любава Лисичкіна
19:22 19.05.2023

Медики-добровольці рятують в середньому від 80 до 100 осіб за день. Це чиїсь чоловіки, брати, діти, батьки. Як би це цинічно не звучало, останні місяці один врятований пацієнт для ПДМШ обходився в середньому в $40 або 1600 грн.

Життя безцінне, а от порятунок життів має свою ціну: волонтери намагаються рятувати тисячі життів на фронті
Як повідомляється, за останні 12 місяців Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова надав допомогу понад 18 тисячам українських військових та цивільних жертв російської агресії.
 
В останні три місяці кількість пацієнтів щоразу сягала за 2,5 тис. Іноді це був один шанс зі ста і цивільні лікарі ПДМШ пліч-опліч з колегами в погонах його здійснювали… Врятувати десятки тисяч наших захисників медики-добровольці ПДМШ змогли завдяки щедрій підтримці донорів з усього світу. Від символічних, але вкрай важливих пожертв українських пенсіонерів у кількасот гривень до багатотисячних грантів від наших американських друзів…
 
Медична допомога  не буває задарма. Навіть коли медики-добровольці рятують військових на передовій, то хтось має покрити витрати на паливо, ремонт швидких, логістику, харчування, зарплати постійного персоналу тощо… Як би це цинічно не звучало, останні місяці один врятований пацієнт для ПДМШ обходився в середньому в $40 або 1600 грн.
 
Арифметика проста, зауважують у шпиталі. Підтримка діяльності  ПДМШ наразі обходиться в середньому $100 тис. на місяць. Щомісяця добровольці надають допомогу понад 2500 осіб. Ділимо 100 на 2,5 – отримуємо $40. Погодьтесь, навіть за українськими мірками це дуже скромна сума. Особливо враховуючи, що цивільні медики  ПДМШ працюють на найсучаснішому обладнанні і весь час вкладають зусилля та фінанси в удосконалення швидких…
 
“Аби порятунок життів не зупинявся, медикам-добровольцям потрібна ТВОЯ допомога! Врешті-решт, ці героїчні лікарі завтра можуть врятувати на фронті твого батька, сина, чоловіка чи брата. Але для цього потрібні справні автівки, заправлені баки, сучасна медична апаратура, розхідники та ефективна логістика. Все це вартує грошей”, – зазначають у шпиталі.
 
До слова,  посадовець КОВА з подільником-адвокатом допомагав ухилянтам тікати за кордон через систему “Шлях”.

Великий Київ у Google News

підписатися