Киянам, які мають житло на вулицях з новими назвами, немає необхідності змінювати прописку та документи про право власності на нерухомість. Бо відомості про їхню прописку та володіння майном за новою адресою автоматично змінюється у відповідних реєстрах, розповідає ЮрШтаб на підставі роз’яснення.
Водночас, якщо дім чи квартиру необхідно продати – доведеться звертатися за додатковими довідками. Бо у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці.
«У разі відчуження майна, наприклад, продажу або дарування, до пакету документів потрібно додати рішення уповноваженого органу про перейменування», – зазначають юристи.
Додаткові бюрократичні процедури очікують і на представників бізнесу. І їх буде чимало, вказано у документі Міністерства юстиції.
«Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо».
Зазначається, що законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.
Водночас, на підставі Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» плата за внесення змін до документів з повідомленням про нові назви вулиць не передбачена.
Нагадаємо, на минулому тижні було перейменовано чергові 16 об’єктів у столиці. Йдеться про вулиці, бульвари. проспекти, площі та провулки, які нагадували про радянську епоху. З повним переліком нових назв можна ознайомитися за посиланням.