Жителів Київщини наполегливо просять не спалювати суху траву та листя: паліям загрожують великі штрафи

Із настанням потепління люди починають приводити до ладу городи та подвір’ях, спалюють залишки листя, сухої трави та різного сміття. Та це має не тільки згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей - за підпал сухостою передбачені достатньо великі штрафи.

Екологи радять не палити рослинні залишки, а перетворювати їх на компост.

«Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років», – зазначають у Державній екологічній інспекції Столичного округу.

Відмітимо, спалювання сухостою в Україні є незаконним і передбачає не тільки адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність.

Читайте також: Випалено вогнем 10 га: екоінспектори оцінили наслідки пожежі в заказниках на Осокорках

Якщо ви стали свідками того, що хтось палить листя чи будь-яку природну рослинність, одразу повідомляйте про це за номером 102.

Зазначимо, що штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить від 3 060 грн до 6 120 грн, а для підприємств та посадовців ще більше – від 15 300 грн до 21 420 грн.

Нагадаємо, під час воєнного стану до Кримінального кодексу України внесли зміни, які за «навмисні підпали» передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.