Екологи радять не палити рослинні залишки, а перетворювати їх на компост.
«Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років», – зазначають у Державній екологічній інспекції Столичного округу.
Відмітимо, спалювання сухостою в Україні є незаконним і передбачає не тільки адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність.
Читайте також: Випалено вогнем 10 га: екоінспектори оцінили наслідки пожежі в заказниках на Осокорках
Якщо ви стали свідками того, що хтось палить листя чи будь-яку природну рослинність, одразу повідомляйте про це за номером 102.
Зазначимо, що штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить від 3 060 грн до 6 120 грн, а для підприємств та посадовців ще більше – від 15 300 грн до 21 420 грн.
Нагадаємо, під час воєнного стану до Кримінального кодексу України внесли зміни, які за «навмисні підпали» передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.