Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.
«Людина, яка знає про свій ВІЛ-статус та отримує адекватну терапію, контролює захворювання та має всі шанси прожити повноцінне життя. Натомість ті, хто не знають або відмовляються від лікування, ризикують власним здоров’ям і кожного дня наражають на небезпеку інших», – зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
За її словами, наразі у столиці діє комплексний підхід до подолання захворювання, що підтримується, зокрема, заходами двох міських цільових програм – «Громадське здоров’я» та «Здоров’я киян».
«Перевіритися на ВІЛ та опортуністичні інфекції сьогодні кожен може не лише у спеціалізованому «Центрі СНІДу». Аналіз безоплатно та швидко зроблять у будь-якому найближчому до вас медзакладі, навіть у сімейного лікаря. Для цього місто забезпечило всі комунальні медичні установи швидкими тестами», – наголосила Гінзбург.
Читайте також: У Києві почастішали випадки виявлення захворюваності на ВІЛ-інфекцію
Так само, як і з тестуванням, для проходження антиретровірусної терапії киянам вже не треба долати відстані, як це було ще кілька років тому. Достатньо обрати найближчий до себе консультативно-діагностичний центр, адже в кожному з них є спеціальні кабінети, де приймають лікарі-інфекціоністи, які пройшли відповідну підготовку.
Нагадаємо, у столиці реалізується програма прискорення заходів у боротьбі зі СНІДом Fast-Track Cities. Наразі Департамент охорони здоров’я організовує та контролює роботу з досягнення її основних постулатів: 90% людей, які живуть із ВІЛ, мають знати свій статус, 90% із тих, хто знає про ВІЛ-статус – отримувати антиретровірусну терапію і у 90% із них – мати пригнічення вірусу.