За словами міського голови Ігоря Сапожка, депутати не враховували думку науковців, які раніше надали експертні висновки щодо збереження назви міста Бровари.
До того ж броварчани підтримали петицію щодо збереження назви міста. Таку ж думку вони висловили під час опитування, яке проводилося незалежними ЗМІ.
В той же час деякі активісти вимагають повернути населеному пункту історичну назву, вони навіть виходили на відповідну акцію.
На їхнє переконання, для перейменування існують історичні і лінгвістичні підстави: саме про Броварі писав у своїх творах Тарас Шевченко, так досі пише і Ліна Костенко.
Читайте також: Їхніми іменами називають вулиці: хто такі брати Чибінєєви, на честь яких перейменували вулицю у Дарницькому районі
Та мер все ж просить прислухатися до думки більшості.
«Сьогодні зранку було направлено звернення до Голови Верховної Ради України та народних депутатів України з вимогою ретельного перегляду даного питання та збереження назви міста Бровари», – наголосив Сапожко.
Нагадаємо, за даними мовознавців, в 20-х роках минулого століття українські топоніми мали такий вигляд: Броварі, Лубні, Ромен, Конотіп, Путивель, Озів і Озівське море, Озюм. А згодом їх назви змінилися на Бровари, Лубни, Ромни, Конотоп, Путивль, Азов, Азовське море та Ізюм.