Жінки Броварської громади зможуть безкоштовно обстежитись на рак шийки матки

Автор: Любава Лисичкіна
20:24 09.01

Мова про регулярний цитологічний скринінг (рідинна цитологія ПАП-тест) та ВПЛ-тестування на наявність ДНК онкогенних типів вірусу.

Жінки Броварської громади зможуть безкоштовно обстежитись на рак шийки матки Фото: ілюстративне
Як повідомляється, виконком Броварської міськради затвердив Положення про порядок відшкодування витрат на проведення відповідної діагностики.
 
 Рак шийки матки є четвертим за поширеністю онкологічним захворюванням серед жінок в усьому світі. Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають, що через брак додаткових заходів для боротьби з раком шийки матки, щорічна кількість нових випадків захворювання значно зростає.
 
Хто і як може скористатися обстеженням
 
  • Скористатися безкоштовною послугою можуть жінки віком від 21 року, які зареєстровані та проживають на території Броварів.
  • Але не частіше 1 разу на рік.
 
За словами начальниці управління соціального захисту Алли Петренко, торік такою можливістю скористались 786 жінок, але попит на послугу і досі високий.
 
Вартість обстеження компенсується з місцевого бюджету по програмі «З турботою про кожного».
 
Повідомляється, що цьогоріч у Програмі на цей захід закладено 500 тис. грн. Згодом місто проведе процедуру закупівлі послуги через «Прозорро», щоб визначити підприємство, яке і надаватиме цю послугу.
 
До слова, понад 10 тисяч нових випадків захворювання на грип та ГРВІ зафіксували у столиці.
 

Великий Київ у Google News

підписатися