«Жінка в кабіну не влізе»: інструктор столичного метрополітену розігнав кандидаток на посаду машиністок поїздів

Київський метрополітен оголосив набір жінок на посаду машиністок поїздів, де раніше працювали виключно чоловіки. Проте щось пішло не так.

Робота для жінок-машиністок поїздів підземки виглядала досить привабливо. Під час стажування та навчання їм обіцяли стипендію 8000-8500 грн, а коли візьмуть офіційна на посаду – 28 тис. грн. Перспектива зростання до машиніста ІІІ класу, коли на місяць платять 33 тис. грн. Підвищення кваліфікації можливе через рік.

Вакансії для жінок відкрили після того, як частину співробітників мобілізували.

Проте вже є жінка, яка у своїй соцмережі розмістила повідомлення: «Я не працюю в метро». Це Ніно Назарова, яку запросили на співбесіду в метрополітен.

Жінка розповіла, що з 20 запрошених прийшли тільки троє. Однак і вони були обурені ставленням до них одного із інструкторів, який проводив попередню телефонну розмову з кандидатками.

Під час телефонної розмови «начальник (я так його називаю, але в нього інша посада) відмовляв і висміював наше бажання приєднатися до колективу, розказував, що жінка не здатна залізти в кабіну, – розповіла Ніно в іншому пості.

Та додала, що хоч на щодень не користується послугами метрополітену, їй було цікаво проїхатися в кабіні машиніста поїзду. Після навчальної екскурсії їй та двом іншим кандидаткам сказали, що треба розумітися на схемах, проте якщо прийде чоловік-кандидат на посаду, візьмуть однозначно його.  

Жінка-кандидатка на роботу машиніста сказала, що не має мотивації працювати в підземці після того, що сталося.

Зі слів начальника, вся ця ідея з набором жінок машиністками — політична і немає нічого спільного з реальністю. На жаль, дійсно мало жінок прийшло на співбесіду, але це і не дивно, бо ще з першого дзвінка було зрозуміло, що нас там не чекають. Йти туди, де тобі не раді, не дуже то і хочеться, — додала кандидатка на посаду.

Важко, звичайно, оцінити, що це було – стрес-тест для кандидаток чи реальна незгода чоловіків-машиністів з нововведенням. Поки єдиною в країні машиністкою працює жінка в метро Харкова.

Раніше “ВК” розповідав, що менше ніж за тиждень до них надійшло понад 450 анкет кандидатів майбутніх машиністів і машиністок, тоді як кількість слухачів обмежена – група становить 30 осіб.