«Жінка в кабіну не влізе?» – чим завершився конфлікт під час відбору машиністок метро

Автор: Оксана Тупальська
15:46 09.07

Конфліктну ситуацію, яка виникла під час відбору на роботу жінок, охочих влаштуватися машиністкою поїзда підземки, прокоментував заступник начальника КП “Київський метрополітен” Олексій Іванчик. Учасниці конкурсних випробувань розповіли, що з ними зухвало розмовляли та натякали, що їм в вагоні машиніста поїзда не місце.

«Жінка в кабіну не влізе?» – чим завершився конфлікт під час відбору машиністок метро Фото: Перша жфнка-машиність в метро Харкова
Світлодіодне освітлення

“ВК” раніше розповідав, що жителька столиці Ніно Назарова, яку запросили на співбесіду в метрополітен, розповіла про поведінку інструктора, який розігнав усіх кандидаток в машиністи. Після чого Ніно написала на обкладинці своєї соцмережі «Я не працюю в метро». Писала, що не хоче йти туди, де їй не раді. Мовляв, з 20-ти кандидаток конкурсу прийшли лише троє, бо телефоном інструктор кепкував, що робота не жіноча. А коли і ці найсміливіші з’явилися на відборі, працівник підземки заявив: “Жінка в кабіну не влізе”. Мовляв, якщо прийде кандидат-чоловік, однозначно вибере його. 

Згодом Ніно дописала фразу: “Я не працюю в метро, але через мене жінка таки працюватиме”. З чого можна зробити висновок, що вона вирішила висварити право жінок керувати підземним поїздом. 

Як коментують події в КП “Київський метрополітен”

Це банальний людський фактор, на жаль, – сказав заступник начальника КП “Київський метрополітен” Олексій Іванчик в ефірі телеканалу Київ24. 

Він додав, що нині на курси машиністів та машиністок подали заявки близько 450 людей, з них близько половини – це жінки. Є група інструкторів, які працюють з кандидатками на різних маршрутах. 

Під час стажування та навчання жінкам обіцяли стипендію 8000-8500 грн, а коли візьмуть офіційно на посаду – 28 тис. грн. Є перспектива зростання до машиніста ІІІ класу, коли на місяць платять 33 тис. грн. Підвищення кваліфікації та, відповідно, збільшення класу та зарплати можливе через рік.

Як працює перша жінка-машиніст в метро Харкова Анастасія Мазуркова, можна побачити у відео. Вона пройшла навчання почала працювати у поїзді у 2024 році. Розповіла, що їздити темними тунелями метро – не основна складність, бо машиніст відповідає ще й за справність поїзда. Анастасія має технічну освіту та раніше працювала у харківському метро, однак на іншій посаді. 

Великий Київ у Google News

підписатися