Жінка продала дитину подружжю з КНР за 400 тис. грн

17:32 18.09

У Києві 30-річній жінці повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людиною, вчинена щодо малолітнього, за попередньою змовою групою осіб). Жінка під прикриттям сурогатного материнства продала власну дитину подружжю з КНР за 400 тис. грн.

Жінка продала дитину подружжю з КНР за 400 тис. грн

Як повідомляє київська прокуратура, у 2018 році до одного з столичних медичних центрів, що надає послуги у сфері репродуктивної медицини, звернулось подружжя з КНР з метою участі у програмі сурогатного материнства.

За рекомендацією клініки, між подружжям та підозрюваною був укладений «Договір про сурогатне материнство». Згідно договору, сурогатна мати за компенсацію у сумі близько 400 тис. гривень погодилась виносити та народити їм дитину. Клініка, у свою чергу, зобов’язувалася провести відповідні медичні процедури із запліднення, здійснювати медикаментозний супровід програми і діагностику вагітності.

Однак, проведені працівниками медичного центру неодноразові процедури запліднення не призвели до вагітності сурогатної матері. Прагнучи отримати від подружжя компенсацію, підозрювана вступила у статеві зносини зі своїм співмешканцем та завагітніла від нього. Протягом усього часу вагітності підозрювана та службові особи медичного центру приховували від іноземців інформацію про те, що вони не є біологічними батьками виношуваної дитини, а після її народження внесли у довідку неправдиву інформацію щодо їх генетичної спорідненості з немовлям.

Будучи упевненими у тому, що саме вони є батьками дитини, подружжя виплатило сурогатній матері близько 400 тис. гривень компенсації. Потерпілі викрили обман лише при проведенні дослідження на генетичну спорідненість з новонародженою дитиною при оформленні їй громадянства КНР.

Наразі досудове слідство триває. Вирішується питання щодо притягнення до відповідальності службових осіб медичного центру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

загрузка...

Нагадаємо, іноземні громадяни нарешті змогли забрати своїх дітей, яких народили сурогатні матері в Україні. Діти майже місяць перебували у столичному готелі.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...