Жертви домашнього фізичного, психічного та економічного насильства не можуть втриматися на роботі – чому так стається

Автор: Оксана Тупальська
13:43 25.11.2023

Людина, що перебуває вдома поруч з кривдником, не може повноцінно реалізуватися в роботі. Жертва домашнього насильства розсіяна, гостро сприймає критику сторонніх осіб, боїться мріяти про успіхи та інколи може виміщати свою образу на колегах або клієнтах. Як допомогти скривдженій особі пояснює організація «Розірви коло».

Жертви домашнього фізичного, психічного та економічного насильства не можуть втриматися на роботі – чому так стається

Які труднощі у працевлаштуванні мають особи, що потерпають від домашнього насильства?

  • Психологічний стан впливає на продуктивність. Особа може бути відсторонена й розсіяна, може занадто гостро сприймати будь-яку критику, якщо вдома вона постійно стикається з приниженнями. 
  • Жертви фізичного насильства часто беруть відпустки на роботі. Переважно, щоб колеги не бачили синців чи не погіршували своєю поведінкою самопочуття.
  • В випадку економічного насильства чоловік (якщо це стосується жінки) може перешкоджати працевлаштуванню. Є випадки, коли партнер обдзвонює роботодавців, щоб ті не брали дружину на роботу. Насильством є ситуації, коли партнер змушує жінку народжувати дітей, нав’язуючи власні переконання та тримаючи в фінансовій залежності.

«Якщо постраждалій забороняли працювати, то в неї можуть бути застарілі знання, а рекрутерів може насторожити велика прогалина в резюме. Водночас якщо постраждала має дітей, їй важко виділити час на навчання, адже гроші необхідні вже зараз. Це значно знижує шанс на високооплачувану роботу», – розповідає «Розірви коло», акцентуючи, що переважно жертвами економічного насильства є жінки.

Як бізнес може допомогти жертві насильства?

Алгоритм дій складається з трьох складових: розпізнати – зреагувати – направити.

«Дуже важливо звертатися до експертів з цих питань, які допоможуть скласти план безпеки на робочому місці для такої жінки й порекомендують варіанти вирішення проблем. Інша хороша бізнес-практика – робити навчання, стажування або організовувати робочі місця для постраждалих від домашнього насильства, а також ділитися досвідом тих, хто через це пройшов. Це стане демонстрацією того, що з насильства можна вийти й зробити це успішно».

Раніше “ВК” розповідав, що вчинення психологічного або еконмічного насильства на роботі щодо жінок та чоловіків буде каратися штрафом до 1190 грн та виправними роботами до 40 годин. Це передбачають зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

Великий Київ у Google News

підписатися