Пропонуємо добірку, яка наповнена як нішевими позиціями, так і відомими на всю Україну творами.
“Краще не читай” Катерина Орловська
Опис:
Родина, яка втратила свій дім, знаходить пристановище на хуторі під Києвом, серед безмежних фруктових садів. Здавалося б, звичайний будинок, але він приховує багато таємниць. Для доньки настав час швидко вирости. Матері доведеться зіткнутися зі своїм страхом перед смертю, який обурюється нав’язливо.
Але найбільше випробування чекає на батька, письменника, що завжди вважав себе неудачником. Тепер він має можливість нарешті стати визначним автором, але якою ціною прийдеться заплатити за цей дар долі? Це історія пошуку опори у втраті всього. Про травму, яка ховається під маскою, поки не розкриється у момент найбільшої вразливості. Про мистецтво та про жертви, які можна зробити заради нього.
Про авторку:
Українська письменниця, яка працює у жанрі жахів, також є літературознавицею та блогеркою. Вона віддає перевагу блуканню лісами та вивченню міфології. Свої перші страшилки написала ще у третьому класі і відтоді не може зупинитися. Захистивши магістерську роботу на тему творчості Стівена Кінґа, вона сподівається, що одного разу випаде нагода поспілкуватися з ним про жахи.
“Дитяча книга” Оксана Вєліт
Опис:
Є певна іронія в тому, що діти часто зазнають досвіду, про який не можна писати у дитячих книжках. Тому збірка, яку ви тримаєте в руках, призначена тільки для дорослих. Вона нагадає про темні сторони дитинства та розповість жахливу казку про Чарівний Потяг, на квиток на який мріє кожна дитина.
“Химороди” Володимир Кузнецов
Опис:
Химороди – то дванадцять історій від похмурого минулого до химерного майбутнього. Сповиті чарами Карпати та охоплений чумою 1630-х Мілан, травень 1945-го у Берліні та Шанхай часів індустріального апокаліпсису в недалекому пост-кіберпанк майбутньому. Розорена Тридцятирічною війною Німеччина та потойбічне українське полісся часів Сагайдачного.
Про автора:
Володимир Кузнєцов, відомий своєю лавкрафтіанською космооперою “Закоłот: Невимовні культи” та темним фентезі “Вогневир”, тут відкривається як автор історичного горору. Його чекає жахливе переплетення реальних імен, місць та фактів з химерами потойбіччя.
“Тіло ТМ” Вікторія Гранецька
Опис:
У 2033 році настане альтернативний світ недалекого майбутнього, де люди перестануть старіти і померати від хвороб завдяки технології “трансплантації” свідомості. Цей світ буде належати всемогутній медичній корпорації “ТІЛО™”, що пропонує обраним вічне життя шляхом завантаження їхніх душ у молоді тіла. Це буде світ, де ви зможете бути щасливими й молодими за прийнятну ціну, або ж стати упослідженими боржниками системи, які стануть постачальниками біоматеріалу для корпорації.
Про авторку:
Вікторія Гранецька – письменниця, авторка чотирьох романів, збірки неримованих поезій “Спротив речей” та концептуальної книги оповідань “Reality Show/Magic Show”. Окремі оповідання перекладені англійською мовою, вірші – польською. Лавреатка літературного конкурсу “Коронація слова”, поетичного фестивалю “Підкова Пегаса”, літературно-мистецької премії ім. М. Коцюбинського.
“Марко Проклятий” Олекса Стороженко
Опис:
За страшні гріхи козака Марка його мати та батько прокляли його на вічне поневіряння, і тепер він блукає по світу в муках, не приймаючи ні землі, ні пекла. Цей містичний сюжет майстерно поєднує історичне минуле з фантастичними переказами запорозької старовини, захоплюючи та заставляючи читача замислюватися. Автор легко вводить нас у таємниче минуле Марка, який несе у торбі за плечима свою важку, неспокійну совість. Повість заставляє сучасного читача задуматися над життям людини та її долею. У збірку також увійшли оповідання О. Стороженка.
Про автора:
Олекса Стороженко (1805-1874) – український письменник, антрополог, етнограф і драматург, що за професією був слідчим-криміналістом та військовим. Він почав писати у 1850-х роках, а його твори часто ґрунтуються на українському фольклорі та подіях з життя українських селян. Ще за життя автора окремі його твори були перекладені німецькою та сербсько-хорватською мовами, а також виставлені в театрах.