Землі мало не буває: що вирішили депутати

Автор: Тарас Шевченко
11:40 14.05.2021

У четвер, 13 травня, відбулося чергове пленарне засідання Київської міської ради. На ньому депутати розглядали більше, ніж 300 різноманітних питань, більшість з яких стосувались земельних відносин. Починалося засідання під шлейф «куражу» київської міської прокуратури, яка «кошмарила» місто останні 2 дні.

Землі мало не буває: що вирішили депутати

Сам з цього й розпочалося засідання – міський голова Віталій Кличко самостійно підняв тему масових обшуків, які відбулися напередодні цього засідання у різних комунальних підприємствах та департаментах КМДА.

Оскільки подій такого масштабу не було давно, то треба зупинитися детальніше на темі обшуків. За останні 2 дні, різні співробітники Київської міської прокуратури (часто разом з ДФС) прийшли з обшуками до:

  • «Спецжитлофонду» ­– звинувачують в розкраданні 10,5 млн грн у змові з підрядної організацією під час виконання робіт;
  • «Київавтодору» – підозрюють посадових осіб підрядної організації в злісному ухиленні від сплати податків на 18 млн грн;
  • «Київзеленбуду» – знову підозри в ухиленні підрядної організації від сплати податків на 30 млн грн;
  • «Київміськсвітла» – звинувачення в махінаціях службових осіб КП, а також підрядні організації в ухиленні від сплати податків на 12 млн грн;
  • «Київського метрополітену» ­– також звинувачення в ухиленні від сплати податків на суму 9 млн грн;
  • обшуки в приміщеннях КМДА – звинуватили директора одного з приватних підприємств, що його фірма в далекому 2013 році придбала приміщення, а за оренду землі не сплатила за цей час 19,5 млн грн.

Завершилось все тим, що вночі прокурори вдерлися з обшуками до помешкання головного архітектора міста Києва та до департаменту містобудування та архітектури.

У відповідь на все це, Віталій Кличко назвав ці обшуки на комунальних підприємствах та підрозділах КМДА тиском на столичну владу і придушенням місцевого самоврядування, а також особистим тиском на нього. Також, він підкріпив цю заяву емоційним постом на своїй сторінці у мережі «Фейсбук».

Що ж трапилося? Тиждень тому радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк повідомив, що центральна влада постійно нагадує Кличку про ефективне поєднування посад міського голови та очільника КМДА. На думку радника, мер використовує не зовсім ефективно, так як начебто в його роботі на першому місці – політика та питання центральної влади, а вже потім вирішення проблем, пов’язаних з містом.

В цьому короткому спічі Подоляк фактично визнав, що Офіс Президента повернувся до ідеї розділення посад київського міського голови та очільника КМДА. Адже Київрада кожне пленарне засідання нагадує поле для політичних баталій, а самі депутати часто звертаються до центральної влади, тим самим ставлять під загрозу імідж офісу Зеленського.

Хоча таку ідею явно не поділяють кияни – саме через це, як подейкують, ОП відмовився «протягнути» таке розділення у 2019 році. Але що говорить Подоляк – про це зазвичай думає Зеленський.

Забрати у киян право обирати очільника міста неприпустимо. Адже навіть малеча знає, що у голови КМДА прав куди більше, ніж у міського голови. Приклад призначеного Януковичем голови КМДА Попова, який фактично керував містом, особливо під час Революції Гідності, до сих пір стоїть перед очами.

Хоча ще однією з причин  обшуків може бути те, що ранку в четвер одночасно «Київпастранс» та метрополітен звернулися до КМДА щодо підвищення тарифів на проїзд до «економічно обґрунтованих» – до 21 грн. А вже на засіданні депутати Київради підтримали звернення до Кабміну та ВР щодо виділення грошей щодо компенсації за пільговий проїзд. На думку депутатів, це стримає зростання тарифів.

Чи знали про це Банкова заздалегідь? Напевно так, адже з боку київської влади також простежується певна синхронність дій щодо тарифів. Хоча такий варіант в деякій мірі є фантастичним.

Далі депутати прийнялись підтримувати важливі рішення. Так, Київрада проголосувала за:

  • Виділення 6,4 га землі для майбутнього парку на Микільській Слобідці;
  • Погодили отримання кредиту на 70 млн євро для реконструкції Деснянської та Дніпровської водопровідних станцій;
  • Погодили отримання кредиту на 60 млн євро для проведення капітального ремонту мосту Метро з реконструкцією або ремонтом всіх споруд мосту,  а також облаштування велодоріжок;
  • Дозволили знести старі будівлі на вул. Зоологічній для будівництва медичного центру на 2500. кв.м.;
  • Підтримали створення 167 зелених зон у всіх районах Києва загальною площею 134 га.

При цьому, депутати перенесли розглядання питань виділення землі для будівництва житла для народних депутатів та працівників апарату Верховної ради по вул. Обсерваторній, 11, а також скандальний ДПТ Мінського масиву. Зазначимо, що вчора під Київрадою протестували проти цієї забудови.

Під кінець, коли депутати розглядали звернення до ВР та Кабміну щодо компенсації пільгового проїзду, до зали прийшла народна депутатка від «слуг» Мар’яна Безугла та взяла слово. Казала про те, що в потенційному підвищенні тарифів винна саме київська влада, а не центральна влада.

Депутати такий спіч не оцінили та сказали, що сесійна зала Київради – це не поле для політичних баталій та запитали у нардепки щодо закупівлі Україною російської електроенергії через Білорусь, а також чому в період пікових навантажень енергетичної системи в лютому, були «раптово» відключені деякі ТЕЦ.

Київрада підтримала таке звернення. Тому вже нехай центральна влада відповідає, чому з державного бюджету до бюджету Києва не компенсується пільговий проїзд громадян в міському транспорті.

Останнє спірне рішення стосувалось внесення змін до міської програми створення містобудівної документації у м. Київ. В даному випадку, воно стосувалося внесення до переліку програми 119 детальних планів територій у всіх районах міста. Все це передбачає в обхід Генерального плану проєктувати ДПТ, які потім, як правило, легалізують «проблемні» забудови. Депутати прийняли це рішення, не дивлячись на палкі дискусії.

На цьому сесію закрили. Але наступне засідання обіцяє бути дуже «гарячим», адже ДПТ Мінського масиву та будівництво житла для депутатів на вул. Обсерваторній будуть розглядатися саме на ньому.

Як повідомлялося, Київрада не підтримала роботи на території Бабиного Яру.

Великий Київ у Google News

підписатися