Зеленський виступив на засіданні Європарламенту щодо вступу України до ЄС – депутати аплодували стоячи

Автор: Галина Ворона
14:51 01.03

Сьогодні, 1 березня, депутати Європарламенту зібрались на засідання, щоб розглянути за спецпроцедурою заявку України на вступ до ЄС. Перед прийняттям цього важливого рішення президент України Володимир Зеленський звернувся до європарламентарів в онлайн-форматі. Наприкінці його виступу присутні у залі аплодували стоячи. Основні тези виступу читайте у нашому матеріалі.

Зеленський виступив на засіданні Європарламенту щодо вступу України до ЄС – депутати аплодували стоячи

Володимир Зеленський закликав Європейський союз надати Україні всю необхідну підтримку і перспективу членства.

З нами Європейський союз буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, довели, що ми як мінімум такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами, доведіть, що ви нас не відпускаєте, доведіть, що ви дійсно європейці. Тоді життя переможе смерть, а світ — темряву”, — закликав він

Володимир Зеленський зауважив, що радий об’єднати всі європейські країни навколо України, але не думав, що це буде такою ціною.

Дуже висока ціна: дві революції, одна війна і п’ять днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Ми віддаємо сьогодні за свободу, за цінності, просто за бажання бути рівними, такими як ви, ми віддаємо наших найкращих людей, найсильніших українців. Але ми точно переможемо”, — сказав президент.

Зеленський також розповів євродепутатам про ракетний удар по центральній площі Харкова, який стався вранці 1 березня, та назвав це відвертим, неічим не прикритим терором.

Після такого Росія – це держава-терорист. Ніхто не пробачить. Ніхто не забуде”, – заявив він.

Читайте також: Україна подає заявку на вступ до ЄС за спецпроцедурою і очікує на невідкладне рішення – Шмигаль

Великий Київ у Google News

підписатися