Зеленський планує звільнити лейтенанта Баканова з посади голови СБУ – американські ЗМІ

Автор: Володимир Хлєбников
08:44 24.06

Президент Володимир Зеленський має намір звільнити з посади голови Служби безпеки України Івана Баканова. Імовірна причина – низка невдалих операцій і втрат у Херсонській області.

Зеленський планує звільнити лейтенанта Баканова з посади голови СБУ – американські ЗМІ

Через невдачі й втрати в Херсоні Баканов потрапив в особливу немилість Зеленського, інформує американське видання Politico з посиланням на власні джерела.

Посилаючись на слова чотирьох чиновників, наближених до українського президента, та західного дипломата, який консультував Київ щодо реформ, видання пише, що Зеленський “прагне замінити Баканова кимсь більш відповідним“.

Баканов потрапив під шквал критики наближених до Зеленського людей після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, оскільки глава СБУ не зміг належним чином впоратися з новими викликами, пояснюють джерела.

Також голові СБУ, за даними Politico, ставлять у провину втрату Херсона та загалом Півдня України через низку невдалих операцій та неправильну кадрову політику в регіоні.

Читайте також: Людина з мікроскопічним мозком. Федина розкритикувала Арестовича через заяву про “маленьку культуру” України

Наразі будь-яких коментарів пресцентру СБУ або самого Баканова з приводу матеріалу в американському виданні не надходило.

Нагадаємо, Іван Баканов був керівником штабу Володимира Зеленського та відповідальним за взаємодію з Верховною Радою. До цього він працював у студії “Квартал 95” та був його “залаштунковою частиною”. До виборів президента Баканов працював головним юристом “Кварталу” та паралельно з 2017 року очолював партію “Слуга народу”.

Із Зеленським Баканов дружить ще з дитинства, у Кривому Розі вони жили поряд.

У травні 2019 року Баканова було призначено першим заступником голови СБУ, а 29 серпня того ж року – керівником спецслужби. Має звання старший лейтенант.

Великий Київ у Google News

підписатися