Зеленського просять заборонити курцям палити на балконах

Автор: Любава Лисичкіна
23:21 27.08

Така заборона є важливою, адже дим і попіл від тютюнових виробів може порушувати права мешканців будинку на їх здорове та безпечне життя або погіршує екологічну ситуацію.

Зеленського просять заборонити курцям палити на балконах Фото: Ілюстративне

Про це ідеться у петиції №22/122248-еп.

Автор петиції зазначає, що у законодавстві відсутня вимога про заборону куріння  тютюнових виробів  на балконах і в квартирах багатоповерхових будинків. А це, на переконання автора звернення,  є необхідним для збереження прав містян.

Саме тому у петиції ідеться про вимогу внесення  змін і доповнень до ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Як відомо, відповідно до статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», встановлено заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у громадських та інших місцях. Тому на балконі під’їзду курити не можна – це громадське місце. Якщо ваш сусід курить на своїй житловій площі, він має на це право, але його можуть оштрафувати, якщо він буде смітити недопалками, адже це пожежонебезпечно.

За статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у місцях, де це забороняє робити Закон, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 170 грн.), а повторне протягом року вчинення порушення, за яке особа вже піддавалася адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.).

 Нагадаємо, киянина, який вбив лікаря-педіатра, відправили на примусове лікування.

Великий Київ у Google News

підписатися