Зелена чума та корм гіпопотамів: небезпечна рослина захоплює водойми Київщини (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
19:28 17.09

У Києві Дніпро стало геть зеленим, а водойми Київщини захоплює небезпечна рослина, яку називають «зеленою чумою» тропічних водойм.

Зелена чума та корм гіпопотамів: небезпечна рослина захоплює водойми Київщини (ФОТО)

Про це на своїй сторінці у Facebook написав старший науковий співробітник Інституту гідробіології НАН України Володимир Триліс та опублікував фото.

За його словами, світлини зроблено в каналі селища Козина на Київщині біля котеджного містечка.

«Чули про водяний гіацинт – зелену чуму тропічних водойм? Тепер зустрічайте в Києві! Кажуть, це відмінний корм для гіпопотамів», – написав він у дописі.

Мова йде про водяний гіацинт, який прийшов до нас із Південної Америки, точніше, з її тропічної частини. Рослина спричиняє падіння рівня вільного кисню у воді, прискорює процес евтрофікації, цвітіння води, що своєю чергою, погіршує якість води.

Водночас, водяний гіацинт або ейхорнія вбирає в себе безліч забруднюючих речовин – біогени, важкі метали і т.п. Але якщо вона загине і згниє у водоймі, то все це повернеться назад у цикл. Тому для чищення ефекту треба рослини вчасно видаляти з водойми. В Америці ейхорнію вважають бур’яном, який знищують різними методами.

Як повідомлялося, з “Червоної книги” вилучили іншу рослину, яка вбиває Київські водойми.

Нагадаємо, цього року річка Дніпро виглядає як ніколи жахливо – вона повністю вкрита зеленою кашою. Мешканці столиці шоковані таким станом головної водойми міста та публікують відео та фото, що дійсно вражають – пес позеленів після купання у Дніпрі.

Великий Київ у Google News

підписатися