Здолали “монстра”. Скандальну будівлю на Подолі не експлуатуватимуть

16:33 02.09

Верховний суд скасував ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 08.06.2021 року у справі № 910/27779/14, якою були скасовані заходи забезпечення позову. Таким чином 12-поверховий будинок на вулиці Нижній Вал, 27-29, розташований на Подолі, не буде введено в експлуатацію.

Здолали “монстра”. Скандальну будівлю на Подолі не експлуатуватимуть

Про це повідомив сьогодні заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Будинок-монстр» на Подолі введено в експлуатацію не буде. Касаційна скарга Київської міської ради задоволена. Верховний Суд 31 серпня цього року скасував ухвалу суду апеляційної інстанції, якою раніше давалася змога ввести в експлуатацію «будинок-монстр». Ухвала суду апеляційної інстанції «протрималась» з 8 червня 2021 року, тобто майже три місяці. Боремося далі. Місто виступає за збереження історичного обличчя Києва»,

– зазначив Володимир Бондаренко.

Депутатка Київської міської ради, секретарка Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба розповіла, що громада активно виступає проти цього будинку, адже проєкт будівництва негативно впливає на навколишню забудову, яка є невід’ємною частиною ландшафтного комплексу Подолу як історичного центру.

Нагадаємо, що Північний апеляційний господарський суд 8 червня 2021 року скасував заходи забезпечення позову. Вони полягали у забороні ДАБІ узгоджувати та видавати документи про готовність об’єкта будівництва до експлуатації, а також видавати сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта щодо «Будинку монстра» або окремих його приміщень. Крім того, Державній реєстраційній службі України та її структурним підрозділам у Києві заборонено вчиняти дії, пов’язані з державною реєстрацією прав власності на нерухоме майно (будівлю та приміщення «будинку-монстра») та внесення і реєстрацію у відповідних базах даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

Великий Київ у Google News

підписатися