Зберегти команду та залучити кращих фахівців – як бізнеси мотивують співробітників під час війни

Автор: Оксана Тупальська
10:08 22.06

В умовах воєнного стану про нестачу кадрів заговорили навіть ті організації, де завжди були конкурси на посади. Частина цінних співробітників пішли на фронт, інші – виїхали закордон. А є й такі, що втратили найважливіших у перші дні великої війни, коли були вимушені скорочувати бізнеси – бо коли повернули позиції знову, гарні фахівці давно працевлаштувалися та більше не повернулися. Що роблять великі компанії, аби похвалитися наявністю кращих кадрів, зараз розповімо.

Зберегти команду та залучити кращих фахівців – як бізнеси мотивують співробітників під час війни
Світлодіодне освітлення

Передовсім розповідаємо про досвід, який буде корисний тим, хто працює в Київському регіоні.

Популярний тренд на ринку працевлаштування восени 2023-навесня 2024 років – це залучення на посади, які досі вважалися переважно чоловічими, жінок. Зі зрозумілих усім причин. Першим яскравим прикладом в Україні була компанія ДТЕК, яка залучила на роботу 400 жінок-шахтарок. Для цього побудували під землею жіночі вбиральні, кажуть, що обрали більш безпечні місця праці, де можуть працювати не лише чоловіки, а також створили графіки роботи не на повний день – щоб пасували матерям в декреті.

Подібно на великі вантажні автомобілі набрала жінок компанія Ferrexpo у Горішніх Плавнях. Прикладом великих компаній скористалися і столичні транспортники – у «Київському метрополітені» запропонували жінкам працювати машиністами поїздів метрополітену, а в «Київпастрансі» повідомили, що охоче навчатимуть водійок автобусів, тролейбусів та трамваїв, де вже багато років працюють жінки.

Анастасія Мазуркова працює на Салтівській лінії Харківського метро, влаштувалася на роботу у 2024 році

У ніші інтелектуальної праці на технічні спеціальності вирішили вмотивувати співробітниць у компанії Vodafone Україна. Тут створили Школу для бізнес-аналітиків. І заохочують жінок працювати в ІТ, де досі переважно займали посади чоловіки. Варто нагадати, що спеціалісти ІТ в Україні отримують бронювання, тому не бояться мобілізації. Однак чимало ІТ-вців ідуть добровольцями на фронт, тому звільняються з роботи.

Евеліна – експерт відділу контент-послуг

За даними, оприлюдненими Ольгою Дейнегою, GR-директоркою Vodafone Україна, жінки та дівчата досягають гарних результатів на позиціях Data-аналітиків та в ході прийняття складних ІТ-рішень. Так збільшили кількість жінок в ІТ до 20%. Однак є вимога: працівниці мають сильні математичні здібності та можуть працювати з великим масивом даних.

У Credit Agricole співробітників мотивувати перевіреним способом – двічі підняли зарплату. Найважче у банківський сектор залучити співробітників, готових продавати продукти та послуги. Відтак, у фінустанові дозволили працювати з продажами віддалено від офісу та підвищили ліміти по деяких важливих послугах в пакетах страхування життя та здоров’я. Підняття зарплат плюс річний бонус пообіцяли в 2024 році.

Фото: HappyMonday. У 2023 році Креді Агріколь відзначив 30 років роботи на українському ринку

Плюс – в рамках корпоративної культури є можливість для співробітників піти під час воєнного стану у відпустку в зручний для них час та за необхідністю та послуги психолога.

Як розповіла HR-директорка Credit Agricole в Україні Олена Урусова, команда банку в Україні налічує 2200 співробітників. На початку повномасштабної війни за кордоном опинилося 15% персоналу. Для них та їхніх родин організовували евакуацію з небезпечних регіонів, зокрема до країн присутності групи — Польщі, Німеччини, Португалії. Зараз за кордоном залишається 8% співробітників, більшість із них долучаються до роботи віддалено.

«ВК» раніше розповідав, що політика bike-friendly мотивує співробітників столичних офісів вчасно приїжджати на роботу. Бізнеси в Києві створюють для співробітників зручні парковки, будують душеві в офісах та кімнати для збереження двоколісних.

Великий Київ у Google News

підписатися