Про це розповіли у Київській міській прокуратурі.
За даними слідства слідства, підозрюваний брав гроші з чоловіків призовного віку за фальсифікацію медичних документів, що підтверджували нібито наявність у них тяжких захворювань.
Фальшиві діагнози надавали підстави для встановлення “клієнтам” групи інвалідності та визнання їх непридатними для військової служби. Таким чином усувалися перешкоди для перетину ними державного кордону України.
Вартість послуги з виготовлення пакету медичних документів становила 6 тис. доларів США з особи.
При цьому оформлювалося перебування такої особи на стаціонарному лікуванні та проходження нею усіх необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. Фіктивні відомості також вносилися у базу eHealth.
У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці задокументували весь процес підготовки фіктивних медичних документів для чоловіка призовного віку, на підставі яких він отримав висновок МСЕК про непридатність до військової служби через інвалідність.
У межах слідства правоохоронці провели обшуки за місцем роботи фігуранта, а також у приміщенні МСЕК, під час яких вилучили грошові кошти, чорнові записи щодо “пацієнтів”, а також документи щодо непридатності до військової служби чоловіків, що видавалися після початку повномасштабного вторгнення.
Посадовцю обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Його також відсторонено від посади. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до злочинної схеми.
Читайте також: Директору ритуальної служби, якого вчора звільнив Кличко, повідомили про підозру за виплати “мертвим душам”
Нагадаємо, очільниця військової медкомісії на Київщині “списала” півсотні ухилянтів.