Про це повідомляється у Телеграм-каналі Спеціальної антикорупційної прокуратури.
У межах досудового розслідування встановлено, що протягом січня – березня 2015 року один з власників “ПриватБанку” з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи.
Для реалізації свого злочинного умислу особа залучила 5 працівників банку, серед яких голова правління ПАТ КБ “ПриватБанк»”; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ “ПриватБанк”; заступник голови правління “ПриватБанку” – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ “ПриватБанк”.
Схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів.
Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення ПриватБанку. Рештою ж коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд.
Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми.
Досудове розслідування триває.
Застереження. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Читайте також: Знамениті “гості” СІЗО на Аскольдовому провулку: Ігор Коломойський вже кілька днів провів в ізоляторі СБУ
Нагадаємо, 2 вересня вранці СБУ повідомило Ігорю Коломойському в шахрайстві та відмиванні грошей. Ввечері суд обрав йому запобіжний захід.