Завод “Більшовик”піде з молотка: на його місці може вирости індустріальний парк

Автор: Любава Лисичкіна
21:51 05.03.2021

Фонд держмайна в рамках “Великої приватизації” виставив на торги завод “Більшовик”. Якщо підготовка проходитиме без затримок, аукціон може відбутися влітку 2021 року.

Завод “Більшовик”піде з молотка: на його місці може вирости індустріальний парк Фото: ФДМ
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у матеріалі Економічної правди.

Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні цього року. За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо.

Також, завод увесь у боргах: у 2020 році Перший київський машинобудівний завод  (ПКМЗ) отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов’язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.

У матеріалі зазначається, що наймолодшому верстату на заводі виповнилося 48 років.  Відсутність інвестицій в оновлення матеріальної бази та неефективне управління призвели до зниження конкурентоспроможності, нестачі замовлень і збитків. 

За підрахунками Colliers Ukraine, держава на аукціоні зможе виручити за “Більшовик” 1,3-1,5 млрд грн або 45-55 млн дол. За певних умов – навіть більше. Адже  найбільш цікавою у цьому лоті буде територія заводу.  Стартова ціна ПКМЗ на торгах поки не відома. 

Учасники будівельного ринку не володіють інформацією щодо потенційних інвесторів. Експерти впевнені, що місто має допомогти майбутньому власнику змінити цільове призначення землі.  Адже поки що земля перебуває в статусі постійного користування для промислового виробництва.  Для комерційної або житлової нерухомості розташування на проспекті та близькість до метро мають ключове значення. Столичні забудовники говорять, що  на місці “Більшовика” необхідно створити сучасний індустріальний парк з офісними та житловими приміщеннями. 

Ідеться також про перенесення частини потужностей на Жашківський машинобудівний завод – дочірнє підприємством ПКМЗ.

Як відомо,  київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод у рамках націоналізації совєтами отримав назву “Більшовик”. У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).

Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. Найкращі часи підприємства залишилися в минулому. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.

На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.

До слова, у  Києві продали 7 ділянок: під молочну кухню, ветеринарний пункт та інше (АДРЕСИ).

Великий Київ у Google News

підписатися