Як розповідається, у 1969 р. за одну ніч з фахівця, відомого в наукових колах, він перетворився на зірку світового масштабу, відкривши комету Чурюмова-Герасименко (разом зі Світланою Герасименко).
У 1986 р., Клим Чурюмов разом з В.Солодовниковим відкрив другу комету, що отримала назву “Комета Чурюмова-Солодовникова”.
Однією із найцінніших для України і найбільш принциповою ініціативою Клима Чурюмова була його пропозиція до Міжнародного астрономічного союзу щодо надання українських імен-символів малим планетам. Зокрема, “2427 Кобзар” – на честь Тараса Шевченка, “2428 Каменяр” – на честь Івана Франка, “2431 Сковорода” – на честь українського філософа Григорія Сковороди, “4868 Кнушевія” – на честь Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Клим Чурюмов народився в Миколаєві у багатодітній родині офіцера. Батько загинув у 1942 р. на Харківщині. У чотири роки завдяки старшому брату навчився читати за політичною мапою світу. У дитинстві захоплювався фантастикою.
Навчався в київському залізничному технікумі і державному університеті імені Т.Шевченка за спеціальністю “фізика-астрономія”, закінчив аспірантуру й опанував “астрофізику”. Після навчання Клим Чурюмов залишився в університеті, працював науковим співробітником кафедри астрономії, а пізніше – Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з 2004 р. – директор Київського планетарію.
Клим Чурюмов був учасником понад 30 експедицій зі спостереження комет, сонячних затемнень і полярних сяйв. Був присутнім під час запусків космічних ракет на космодромах Байконур, Плесецьк і Куру (Французька Гвіана), учасник міжнародних конференцій, на яких виголосив понад 200 наукових доповідей.
На честь Клима Чурюмова було названо малу планету “2627 Чурюмов” , астероїд “3942 Чуріваннія (на честь двох Іванів – батька і брата Клима Івановича), і малу планету “6646 Чуранта” на честь матері Клима Івановича – Антоніни.
А ще Клим Чурюмов був дитячим письменником, написавши “Малятам про фахи”, “Малятам про тварин”, “Малятам про човни”, “Математика для малят”, “Пригоди динозаврика Дино”.
У грудні 2013 р. під час Революції Гідності Клим Чурюмов написав Гімн українського Євромайдану.
Гімн українського Євромайдану
Вставай, народе України!
Герої Крутів кличуть нас.
За справжню волю у країні
Настав судити владу час!
Європа кличе нас до себе –
Готує влада зашморг нам.
З колін піднятись, браття, треба,
Щоб дати відсіч ворогам!
Регіоналам й комуністам –
Презирство наше і ганьба!
А наш народ їм знайде місце
Біля ганебного стовпа.
Європа нас прийняти має –
Цей шанс щасливий дав нам Бог!
Нехай Майдан нас надихає
Й веде шляхами перемог!
Знов в Україні засіяє
Надії світ – спаде туман,
Так хай живе й перемагає
Всеєвропейський наш Майдан!