Річ у тім, що Верховна рада ухвалила рішення не судити за крадіжки, якщо вартість речей, які поцупила людина, складає менше як 3028 грн, тобто, менше двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Читайте також: За крадіжку пива та тортиків з супермаркетів більше в тюрму не саджатимуть
Якщо ув’язнені потрапили до тюрми до ухвалення закону та вкрали на менші суми, мають змогу вийти та не перебувати за гратами. Однак відповідне рішення має ухвалити суд. З такими позовами уже почали звертатися та отримувати звільнення ті, що були визнані винними у скоєнні крадіжок.
Деякі суди вже почали застосовувати закон на практиці до засуджених осіб. Як зазначається в ухвалах судів, відповідно до ч. 1 ст. 5 КК закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість, – повідомляє Судово-юридична газета, яка вивчала детально рішення судів, ухвалені останнім часом.
Закон про підвищення мінімальної суми, зя яку карають в’язницею, почав діяти з 9 серпня. Зважаючи, що за дрібні крадіжки зазвичай дають до 3 років за гратами. вийти з тюрем раніше попередніх вироків мають шанс крадії, що потрапили туди після повномасштабного вторгнення.
Раніше “ВК” розповідав про киянина, який у травні цього року рішенням Святошинського суду отримав 5 років тюрми за крадіжку шоколадки для коханої за 1359 гривень.