Зарплати воїнів, що перебувають у полоні, планують віддавати їхнім близьким

Автор: Оксана Тупальська
18:05 04.10.2023

Президент Володимир Зеленський підписав закон, ухвалений парламентом, який передбачає передачу зарплат військових, які перебувають у російському полоні, їхнім родичам.

Зарплати воїнів, що перебувають у полоні, планують віддавати їхнім близьким
Світлодіодне освітлення

“Законом передбачено, що той, хто перебуває у полоні, не втрачає свою зарплату, просто змінюється її отримувач. Це дружина (чоловік), повнолітні діти, батьки або інші законні представники. Кожен військовослужбовець може вказати того, до кого звертатися, якщо з ним щось сталося. Думаю, що всі інші нюанси процесу будуть враховані в підзаконних актах”, — повідомив заступник Голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

Процедуру передачі коштів поки не напрацювали. 

Аби у майбутньому не мати сорому перед військовими та їхніми родинами, а також світовою спільнотою, варто нагадати про прикрий досвід нарахування в Україні єПідтримки у перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді було оголошено про можливість отримання допомоги від держави у ЗМІ та соцмережах. А через рік лікарів та педагогів, яким соціальні служби погодили нарахування, змусили повертати гроші.

При чому поставили умови, що кошти мають надійти вповні та до копійки на рахунки держави – тобто, отримувачі мають самостійно покрити витрати на банківські послуги та податки до сум, які перераховують. При тому, що самі вони колись отримали не повну суму, бо і з неї було знято податки та за банківські послуги під час нарахувань. Повернути гроші вимагають у 60 тисяч українців. 

Читайте також: Мінекономіки буде судитися з вчителями, які отримали єПідтримку в перші дні повномасштабного вторгнення

У випадку з військовополоненими серйозна проблема може виникнути, якщо виявиться, що воїн загинув у полоні, а його зарплата, як живій особі нараховувалась родичам. Якщо цей нюанс не буде враховано своєчасно, згодом можуть виникнути проблеми у родичів, від яких держава вимагатиме повернення сотень тисяч гривень з додатковими витратами. 

Нагажаємо,  в ході пошуку військовослужбовців, які потрапили в полон російських окупантів, українській стороні вдалося отримати з серпня 2022 року 2458 листів та передати від рідних 4040 листів. Про це повідомив Олександр Смирнов, який нині покинув пост голови Національного інформаційного бюро.

Великий Київ у Google News

підписатися