Як розповіли у столичній прокуратурі, юний «підприємець» розплачувався в магазинах електроніки банківськими картками, дані яких викрадали його спільники. Схема звична – вони знаходили на популярному сайті оголошення про продаж товарів, пропонували оплатити їх та оформити доставку.
Та замість того, щоб зробити це прямо на сайті, у застосунок «Viber» продавцям надсилали фішингові посилання на веб-ресурси, що візуально були схожі на справжній сервіс оплати. Перейшовши за посиланням, «жертви» вводили реквізити банківської картки нібито для того, щоб їм перерахували на неї гроші. Насправді ж таким чином свої дані люди надсилали шахраям.
Отриману від неуважних торговців інформацію злодій додавав до платіжного сервісу «Google Pay», а потім оплачував цими картками дорогі покупки в торгівельних мережах Києва.
Так, за гроші продавця планшету чоловік придбав два телефони iPhone на суму майже 88 тис. гривень.
Читайте також: Голосовий фішинг: киянам пояснили, як не потрапити на гачок шахраїв
Потім за такою ж схемою він купив ще два iPhone на майже 98 тис. гривень, розрахувавшись карткою продавця автозапчастин з Дніпропетровщини. Наступною покупкою стали телефони на майже 45 тис. гривень з рахунку харків’янки.
Ще два телефони за майже 59 тис. гривень він оплатив з картки жінки, яка продавала автомобільні шини у Черкасах.
З картки мешканця Бердичева аферист розрахувався за iPhone на майже 32 тис. гривень, а з рахунку харків’янина, який продавав посуд, оплатив ноутбук за 45 тис. гривень.
Таким чином з січня по березень 2024 року шахрай витратив чужі гроші на суму майже 367 тисяч гривень. Куплену електроніку він здавав у ломбард, таким чином отримуючи готівку.
Наразі містянину повідомили про підозру. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, раніше киянам дали поради, як не потрапити на гачок шахраїв, які займаються інтернет-фішингом.