Запрацює база даних осіб, які здійснюють політичні репресії. Туди хочуть внести Зеленського і Авакова

21:02 14.01

Сьогодні, 14 січня, в Києві презентували ініціативу “Правотворець”. В рамках проєкту почне працювати база даних осіб, які здійснюють політичні репресії.

Запрацює база даних осіб, які здійснюють політичні репресії. Туди хочуть внести Зеленського і Авакова

До створення “Правотворця” долучились ініціативи #FreeRiff, #FreeDrKuzmenko, Рух Опору Капітуляції, адвокатське об’єднання “ОК LEGAL”, фірма “СЕНС Консалтинг” та адвокат Тарас Безпалий, пишуть Букви.

За словами організаторів, серед завдань “Правотворця” – формування бази даних осіб, причетних до кримінальних переслідувань за політичними мотивами, координація громадської протидії політичним репресіям та захист прав репресованих на міжнародному рівні.

Так, у презентації взяла участь одна з підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Яна Дугарь. Вона зазначила, що справа проти неї є політичною репресією. Серед спікерів також були координатор “Правотворця” Юрій Гончаренко, представник #FreeDrKuzmenko Петро Кіян, громадський діяч Сергій Стерненко, нардеп 8 скликання Тетяна Чорновол та інші.

 

Ініціатори проєкту зазначили, що у базі даних можуть опинитися президент Володимир Зеленський та глава МВС Арсен Аваков, які під час скандального брифінгу заявили про затримання підозрюваних у вбивстві журналіста Шеремета. Поки інформація активно збирається та опрацьовується. Якщо вдасться довести, що ці люди є замовниками політичного переслідування підозрюваних у справі, то їхні дані з’являться на сайті “Правотворця”.

Зазначається, що проєкт буде співпрацювати із громадськими організаціями, українською діаспорою та іноземними відомствами. Вся інформація на сайті буде перевіреною та доведеною.

Читайте також: “Поліція/насправді”. Виставка проти фальсифікацій у справі Шеремета (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...