Заняття в басейні для дітей з інвалідністю покращують здоров’я та відчуття світу – досвід тренера

Автор: Оксана Тупальська
11:26 13.07

Ольга Шеремет працює тренером та методистом Авторського курсу «Адаптивне плавання для дітей з РАС, РДУГ, ЗПМР». Вона допомагає діткам з обмеженими фізичними можливостями відчути себе затишно у воді та фізично розвиватися. Як працюють такі тренування вона поділилася з кореспондентом «Великого Києва».

Заняття в басейні для дітей з інвалідністю покращують здоров’я та відчуття світу – досвід тренера
Світлодіодне освітлення

Заняття з дітьми проходять у басейні «Планета спорт» за адресою вул. Борщагівська, 154. Особливість басейну – що він знаходиться в підвалі та є укриттям, тому заняття там відбуваються без перерви. 

Особливості проведення занять з дітьми з інвалідністю відрізняються від звичайних тренувань з плавання. Кожна дитина має певні порушення і, тому, завдання тренера не тільки навчити дитину певним плавальним навичкам, а і допомогти компенсувати ці порушення. Головні принципи організації заняття це ігрова форма, системність та індивідуальний підхід, – розповідає Ольга Шеремет.

Розвиток моторних навичок

Велика кількість та різноманітність плавальних вправ розширює моторні навички дитини. Дитина вчиться пірнати, пливти з підтримкою та, в подальшому, самостійно, вивчає стилі плавання. Велике значення мають навички безпеки на воді, які дитина освоює на тренуваннях. Весь арсенал рухових звичок, отриманих в басейні, дитина успішно використовує в повсякденному житті.

Корекція сенсорних порушень

Вода це унікальне сенсорне середовище. Під час тренувань активно стимулюються зорові, тактильні, слухові, пропріоцептивні та вестибулярні системи. Використання спеціального обладнання та іграшок дозволяє тренеру коригувати сенсорні порушення.

Розвиток комунікативних навичок

Велике значення для дітей з інвалідністю має комунікація. Розвиток комунікативних навичок за допомогою ігрових засобів це найкраще рішення для тренера. Дитина починає проявляти ініціативу в іграх та завданнях, навчається соціальній комунікації (прохання, відповідь, тощо).

Корекція поведінки

Для багатьох дітей з інвалідністю характерна проблемна поведінка Організація та правила проведення заняття дозволяють тренеру більш ефективніше проводити тренування. Дитина стає більш уважною, посидючою, спокійною. Такі системні заняття також впливають на поведінку в житті дитини поза басейном.

Розвиток пізнавальних здібностей

Неважливо з яким діагнозом дитина, вона все одно ДИТИНА. Тому використання пізнавальних ігор на заняттях з плавання дозволяють ефективніше впливати на когнітивний розвиток дитини. Вивчати кольори або цифри набагато цікавіше під водою. І це тільки початок.

Раніше “ВК” розповідав, що у басейні під Києвом, де тренуються параолімпійці, встановили незвичайний ліфт-підйомник, що опускає у воду та повертає на поверхню. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Тренерка з плавання (@adaptive_swimming_coach)

 

Великий Київ у Google News

підписатися