Замок барона Штейнгеля столичні екскурсоводи назвали перлиною Кудрявця

Автор: Оксана Тупальська
13:25 19.03

Замок барона є пам’яткою архітектури та містобудування та розташований на території Інституту ортопедії та травматології на вулиці Бульварно-Кудрявській 27 і 27-Б. Через те, що він знаходиться серед багатоповерхівок медичної установи, жителі столиці, які мешкають зовсім поруч, можуть і не знати про його цінність і красу.

Замок барона Штейнгеля столичні екскурсоводи назвали перлиною Кудрявця

Власник замку Рудольф Штейнгель – батько генерального секретаря торгівлі й промисловості Центральної Ради і посла Української Держави у Берліні Федора Штейнгеля.

Барон Рудольф Штейнгель викупив у 1877 році типову для тих часів садибу-кам’яницю та запросив архітекторів Володимира Ніколаєва та Віктора Сичугова, аби той попрацював над майбутньою перебудовою. Так сучасникам залишилась будівля, зведена у стилі неоготики. Всередині декоровано її у стилі неоренесансу. 

У 1901 році садибу придбав лікар, професор Київського університету, один із засновників київської неврологічної школи Михайло Лапінський. Професор заснував тут фізіотерапевтичний санаторій із водолікуванням, світлолікуванням та електротерапією, що діяв до 1919 року. З протилежного боку маєтку, що виходить на Мало-Володимирську вулицю (Олеся Гончара, 60), Михайло Лапінський 1908 року зводить багатоповерховий прибутковий будинок із рисами романтичного готичного замку, який називали Замок доктора.

За новим корпусом інституту міститься флігель, старий лікуваль­ний корпус.

Його спорудили наприкінці ХІХ століття. Флігель має наріжну вежу та декоративні деталі у дусі го­тики.

На території особняка є парк-сад зі стежками, алеями, клумбами, фонтаном, альтанками, містками й малим ставком.

Великий Київ у Google News

підписатися