Замість яру і дерев – котлован. У Голосієві через горе-забудовників утворилося провалля

Автор: Любава Лисичкіна
21:50 05.08.2021

“Євросолідарність” виступає проти забудови зеленої зони посеред приватного сектору в Голосіївському районі.

Замість яру і дерев – котлован. У Голосієві через горе-забудовників утворилося провалля
Як повідомляють у столичній “Євросолідарністі”, мова йде про зелену зону   умежах вулиць Професора Буйка, Козацької, Нікопольської та провулку Бурмистенка.
 
У травні цього року там знищили дерева та інші зелені насадження і почали формувати котлован.
 
“Жодного повідомлення про будівництво та встановлення паркану на місці не було. Хоча в травні була видана контрольна карта на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення задля розміщення тимчасової огорожі для утримання земельної ділянки в належному санітарному стані та її охорони. Йдеться про територію в межаж вул. Козацька, 55-Є, 55-Ж, 55-И, 55-З, 55-К, 55-М. Заявлений строк виконання робіт — до 24 травня 2021 року”, – розповідає депутатка “Європейської Солідарності” в Київраді Ольга Чайка.
 
За її словами, Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста так і не знайшов часу для виїзду з інспекцією.
 
“Цікаво те, що Департамент на наш запит відповідає, що не реєстрував та не видавав документів, які дають право на виконання підготовчих/будівельних робіт”, – говорить Ольга Чайка.
 
Така ситуація склалася через те, що територія яру була безбалансовою – пояснюють у “ЄС”. У короткі терміни, в кращих столичних традиціях, було виведено межі трьох земельних ділянок у середині яру в приватну власність. Таким чином знищується чергова зелена оаза міста.
 
“Маємо чітко розуміти, комунальна земля міста, яка не має балансоутримувача — не захищена. Потрібно кожну таку ділянку виокремити та вияснити, хто повинен “взяти її під крило”. У місті не повинно бути землі, за яку ні з кого спитати. Вже створено відповідну робочу групу екологічної комісії, де напрацьовуватимуться механізми розв’язання цієї проблеми», — наголосила Ольга Чайка.
 
Окрім того, яр — це завжди схилонебезпечні ґрунти, які мають відповідні обмеження на проведення земельних робіт. Однак через горе-забудовників на цьому місці утворилося провалля, а дерева, які кореневою системою тримали ґрунти, було знищено.
 
Наразі “Європейська Солідарність” ретельно перевіряє дозволи, які були надані замовнику та виконавцю робіт. І наполягатиме на їхньому негайному скасуванні.
До слова,   “ЄС” виступає проти зведення готелю навпроти музею Булгакова.

Великий Київ у Google News

підписатися