Замість складної операції – місцеве знеболення: у Шалімова жінці роздробили камінь в животі лазером

Автор: Любава Лисичкіна
22:15 28.12.2023

Нові технології та досвід дають можливість уникнути тяжких операцій, запобігти розвитку ускладнень та максимально скоротити час госпіталізації.

Замість складної операції – місцеве знеболення: у Шалімова жінці роздробили камінь в животі лазером Фото: ілюстративне

 Про операцію розповіли в Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.

В 2005 році у зв’язку із жовчно-кам’яною хворобою пацієнтці видалили жовчний міхур. Нещодавно жінка стала погано почуватися: з’явилися болі в правому підребер’ї, постійно підвищена температура тіла, присмак жовчі у ротовій порожнині.

Обстеження, яке було проведено в Центрі, встановило причину цих скарг – первинний склерозуючий холангіт (захворювання, що призводить до звуження жовчних проток), холедохолітіаз (формування конкрементів в жовчних протоках) в ділянці раніше виконаного гепатікоєюноанастомоза, що призвело до блокування відтоку жовчі та розвитку запалення.

Конкремент (камінець) мав значний розмір – більше 4 см. В таких випадках зазвичай виконують оперативне втручання – видалення конкременту та формування нового гепатікоєюноанастомозу. Операція доволі складна, особливо якщо врахувати повторне втручання в цій ділянці і, як наслідок, значний злуковий процес.

Наші спеціалісти знайшли вихід з цієї непростої ситуації. Завдяки новітньому обладнанню вдалося провести через шкіру і печінку спеціальний відеоендоскоп та роздробити конкремент лазерним літотриптером, а потім розширити спеціальним балоном звуження жовчовивідних шляхів і все це під місцевим знеболенням.

Це мініінвазивне втручання дозволило отримати позитивний клінічний результат без оперативного втручання. Декілька днів, і пацієнтка була виписана зі стаціонару.

Нагадаємо, унікальна операція пройшла у столиці: сестра врятувала брата, віддавши йому нирку.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин