Замість багатоповерхівки. У Протасовому Яру може з’явитися ландшафтний парк

20:17 15.07.2020

В Протасовому Яру може з’явитися регіональний ландшафтний парк. Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань екологічної політики обговорили проблемну ділянку, яка знаходиться в межах вулиць Протасів Яр, Амосова, Волгоградської, Докучаєвської та Солом’янської. Тривалий час це була зелена зона. Її цільове призначення змінили, щоб побудувати три 40-поверхові будівлі.

Замість багатоповерхівки. У Протасовому Яру може з’явитися ландшафтний парк

Як повідомив голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий, у проекті рішення, яке сьогодні розглянули, Київрада має намір надати цій ділянці статус регіонального ландшафтного парку.

Це перемога для всієї громади Києва. Кияни-активісти вже кілька років відстоюють своє право на зелену зону замість багатоповерхівки. Сподіваюсь, що їм це врешті решт вдасться. Сама територія у Протасовому Яру, яку сьогодні обговорювали, має велику історичну цінність. Тут були виявлені курганні поховання ще дохристиянських часів”, – зазначив Яловий.

Відмічається, що Солом’янський район наразі є одним з найменш забезпечених зеленими насадженнями районом Києва. Тому створення регіонального ландшафтного парку на схилах Протасового Яру – гарне рішення.

Як повідомлялося раніше, 4 нові ландшафтні заказники з’являться у Києві (СПИСОК).

Великий Київ у Google News

підписатися