Заливні луки біля Десни з рідкісними квітами віддали під приватне садівництво. Екологи розповіли, до чого це призведе

Автор: Галина Ворона
14:29 27.06.2021

Ви не бачили деснянські заливні луки біля села Сувид Вишгородського району Київської області? Не насолоджувалися там квітучими ірисами сибірськими, занесеними до Червоної книги України? Не слухали спів жайворонків? Якщо ні, то поспішіть. Можливо, ви будете останніми, хто це диво побачить і почує. Адже вся ця краса роздана під приватне садівництво і найближчим часом буде знищена.

Заливні луки біля Десни з рідкісними квітами віддали під приватне садівництво. Екологи розповіли, до чого це призведе

Про це розповіли у КЕКЦ.

Той, хто роздав ці луки, плювати хотів на іриси сибірські і орхідею зозулинець, які тут ростуть і занесені в Червону книгу України. Він плювати хотів на майбутнє українського тваринництва, адже без випасу і без лугів воно неможливе. А вітчизняне бджільництво? Як йому розвиватися без квітучих заплавних лук?” – обурюються екологи.

За їхніми словами, наші предки передали з глибини століть ці луки у всій красі своїм нинішнім жадібним і дурним нащадкам.

Навіть фашисти не знищили ці луки. А тепер їх розділять на сотки, забудують дачами, обгородять парканами, а нечистоти скидатимуть в Десну. Останню чисту річку України. Чому держава не охороняє заливні луки? Чому якісь голови місцевих сільрад роздають їх під котеджі і садівничі кооперативи? Роздають те, що належить всьому народу України?”, – не  стримують емоцій активісти.

Вони кажуть, що під час недавньої експедиції виявили на заливних луках біля села Сувид незліченну кількість ірисів сибірських і навіть знайшли популяцію рідкісної орхідеї – зозулинця. Такої кількості ірисів в Київській області більше немає.

Ми постараємося заповісти тут все що ще не роздано, але, на наш погляд, доцільно було б зберегти ці райські луки повністю, переглянувши рішення про передачу лугів під садівничі кооперативи”, – зазначають у КЕКЦ.

Читайте також: Перипетії довкола “Троєщинських лугів” – чи забудують останню зелену зону району

Нагадаємо, у Фастівського лісгоспу “віджали” ділянку заказника Екологи вважають це початком розграбування лісів в Україні. 

Великий Київ у Google News

підписатися