Залізний Генерал Валерій Залужний до Лондона поки що не виїхав

Автор: Роксана Христич
13:20 30.05

Попри призначення Послом Великобританії Валерій Залужний досі знаходиться в Україні.

Залізний Генерал Валерій Залужний до Лондона поки що не  виїхав Фото: Вікіпедія
Світлодіодне освітлення

Колишній головнокомандувач Валерій Залужний, якого  9 травня було призначено послом України у Британії, й досі не виїхав до Лондона.

Про це повідомляє Комерсант український. 

Попри агреман від Британії щодо призначення на посаду посла і указу президента Володимира Зеленського про призначення, Залужний й досі не виїхав до Лондона і не може цього зробити через відсутність британської візи.

Що саме перешкоджає отриманню візи наразі не відомо.

Джерела видання   стверджують що насправді жодних обґрунтованих підстав затягувати з видачею візи немає.

Нагадаємо, 8 лютого президент Володимир Зеленський звільнив генерала Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних сил України. На посаді Головнокомандувача ЗСУ його змінив генерал-полковник Олександр Сирський. Взимку Залужний пройшов ВЛК, де був визнаний непридатним для служби в армії, а у лютому він написав рапорт про звільнення з військової служби.Пізніше стало відомо, що Залужний може обійняти посаду Надзвичайного і Повноважного посла України в Великій Британії.

Залужний не має дипломатичного досвіду і присвятив усе життя військовій кар’єрі. Але у 2020 році він завершив магістеріум в Острозькій академії за спеціальністю «Міжнародні відносини».

Попереднього посла Британії Вадима Пристайка президент Зеленський звільнив ще у липні 2023 року.

 

Великий Київ у Google News

підписатися