Закордонні спонсори готові дати кошти на ремонт костелу Святого Миколая хоч сьогодні – заважає лиш українська влада

Автор: Оксана Тупальська
19:18 23.08.2023

Польські вчені спільно з італійськими митцями не проти почати дослідницькі роботи перед початком відновлювальних робіт в костелі Святого Миколая. Однак небажання українських високопосадовців передати храм громаді не дозволяє отримати підтримку.

Закордонні спонсори готові дати кошти на ремонт костелу Святого Миколая хоч сьогодні – заважає лиш українська влада

«Польські професори підтвердили, що храм святого Миколая — це найдосконаліший «близнюк» Вотівкірхе. Оглянувши фотографії, фахівці обговорили й проблему вітражів, які спочатку оздоблювали київський храм, зокрема пресвітерій, а за радянських часів були безжально знищені. Після пожежі 2021 року віконні отвори у храмі закрили пластиком», – розповів настоятель храму Павло Вишковський ОМІ часопису CREDO.

Cвященик зустрівся у містечку Глівіце в Польщі з професоркою Малгожатою Жмудзінською, деканом факультету архітектури Сілезької політехніки, та з професором Єжі Воєвудкою, які повідомили про готовність почати благодійну працю для собору.

«Професори у співпраці з Міланським університетом звернуться до творчої спадщини відомого італійського скульптора Еліо Саля, який свого часу оздоблював храм святого Миколая, щоби знайти репродукції скульптур із цього храму, відновити їх і знову розмістити на своєму місці, згідно з задумом проєктанта і архітектора», – повідомив Вишковський.

Одна з архітектурних «візитівок» Відня — всесвітньо відомий кафедральний собор святого Стефана дуже подібна до собору Святого Миколая до його занедбання.

Віденська святиня, збудована наприкінці ХІХ століття в неоготичному стилі, була подякою за дар життя імператора Франца Йосифа після невдалого замаху на нього.

«Вотівкірхе, що вражала як своєю красою, так і тим, що довкола неї немає жодних сторонніх забудов. Так само прекрасно колись виглядав і храм святого Миколая, який спершу був біло-сірим; теперішня ж червона плитка — набуток радянських часів — виявилася не надто тривалою, бо вже обсипається. Отже, ми дивимося у майбутнє з непереможною надією і сподіваємося, що храм святого Миколая врешті-решт повернуть, і він прикрашатиме Київ так само, як Вотівкірхе прикрашає Відень. Амінь», – сказав настоятель київського храму.

Раніше “Вк” питав релігієзнавців, як мають фінансуватися ремонти церков-пам’яток архітектури та чи місце музеям та іншим державним організаціям в храмах. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин