Займаєтеся спортом, вчитеся грати на гітарі чи ходите на курси через силу? – Як знайти контакт з собою під час війни

Автор: Оксана Тупальська
22:34 29.04

Не варто боятися завершувати справи, які не вдається робити на першому подиху та пробувати далі інші речі. Коли ви знайдете справді ваше заняття, то відразу це відчуєте, каже психолог Центру «Незламна» від «Фонду Маша» Елліна Ільїних.

Займаєтеся спортом, вчитеся грати на гітарі чи ходите на курси через силу? – Як знайти контакт з собою під час війни Фото: Фото: Твоє місто

Наприклад, сьогодні ви вирішили записатися на курси майстра манікюру, але вже за два тижні зрозуміли, що це не те заняття, яке вам приносить задоволення. Або ж ви хочете знайти цікаве для себе хобі, а ні фітнес, ні танці, ні гра на музичних інструментах не змушують вас встати з ліжка. Це не біда.

Сміливо можна зупинитися і спробувати ще інше, каже психолог Ільїних. Коли зустрінете своє, бажатимете продовжувати ходити на заняття (навіть попри фізичну втому), пишатиметеся, що у вас це виходить, помічатимете власні успіхи та зміни в собі:

Якщо людина перебуває в постійному пошуку себе, починає щось робити й швидко кидає — це говорить про відсутній контакт із собою. Варто зупинитися й дослухатися до своїх цілей та мрій, а не гнатися за чужими, – каже психолог.

Та рекомендує придивитися ретельніше до власного життєпису:

Можливо, це родом із дитинства. Всі люди хочуть, щоб їх любили та приймали, тому так стається, що ми не дослуховуємося до свого внутрішнього «я» та власних істинних бажань, а робимо те, що зараз роблять усі і що є «модним» у суспільстві. 

Дослухатися до внутрішнього «я» і віднайти контакт із собою вам можуть допомогти такі запитання:

  1. Чи сприятлива моя «зовнішня реальність»?

Запитайте себе, чи маєте ви час, щоб ходити, наприклад, на курси з гри на гітарі? А чи достатньо у вас для цього коштів? Можливо, музична школа розташована в іншому районі й вам незручно добиратися до неї. Усе це впливає на ваше бажання продовжувати займатися новим заняттям.

  1. А чи сприятлива моя «внутрішня реальність»?

Запитайте себе: «Чи хочу я цього?», «Чи можу?», «Що я думаю з цього приводу?». Наприклад, ви хочете грати на гітарі, й у вас уже є цей інструмент. Але коли почали думати, для чого це вам, то зрозуміли, що не маєте якоїсь конкретної мети. Може виникнути думка: «Гітара — це несерйозне заняття, і часу на дурниці в мене немає».

  1. Які почуття у мене викликає ця справа?

Проаналізуйте, що ви відчуваєте, коли починаєте займатися чимось новим. Можливо, у вас стискається все всередині, і це стає перепоною для вашого розвитку. Або ви засмучуєтеся, бо не виходить одразу так добре, як би вам цього хотілося.

  1. Який сенс у цій справі для мене?

Визначте мету, для чого вам потрібні нові курси або ж схуднути на десять кілограмів. Розуміння чіткої цілі допоможе рухатися вперед.

  1. Яким є мій «Я-образ»?

Якою ви себе бачите чи що думаєте про себе, коли займаєтеся новою справою? Можливо, з дитинства у вас збереглися якісь упередження щодо себе. Саме вони можуть заважати вам займатися тим, чим ви хочете.

  1. Чи роблю я щось для цього?

Які конкретні дії вже були зроблені? Ви хочете і робите щось для досягнення вашої цілі? Чи лише мрієте? Дайте собі відповідь на це запитання.

Раніше “ВК” розповідав, про ТОП-5 біговх локацій столиці для тих, хто любить активний спосіб життя. 

Великий Київ у Google News

підписатися