Наприклад, сьогодні ви вирішили записатися на курси майстра манікюру, але вже за два тижні зрозуміли, що це не те заняття, яке вам приносить задоволення. Або ж ви хочете знайти цікаве для себе хобі, а ні фітнес, ні танці, ні гра на музичних інструментах не змушують вас встати з ліжка. Це не біда.
Сміливо можна зупинитися і спробувати ще інше, каже психолог Ільїних. Коли зустрінете своє, бажатимете продовжувати ходити на заняття (навіть попри фізичну втому), пишатиметеся, що у вас це виходить, помічатимете власні успіхи та зміни в собі:
Якщо людина перебуває в постійному пошуку себе, починає щось робити й швидко кидає — це говорить про відсутній контакт із собою. Варто зупинитися й дослухатися до своїх цілей та мрій, а не гнатися за чужими, – каже психолог.
Та рекомендує придивитися ретельніше до власного життєпису:
Можливо, це родом із дитинства. Всі люди хочуть, щоб їх любили та приймали, тому так стається, що ми не дослуховуємося до свого внутрішнього «я» та власних істинних бажань, а робимо те, що зараз роблять усі і що є «модним» у суспільстві.
Дослухатися до внутрішнього «я» і віднайти контакт із собою вам можуть допомогти такі запитання:
- Чи сприятлива моя «зовнішня реальність»?
Запитайте себе, чи маєте ви час, щоб ходити, наприклад, на курси з гри на гітарі? А чи достатньо у вас для цього коштів? Можливо, музична школа розташована в іншому районі й вам незручно добиратися до неї. Усе це впливає на ваше бажання продовжувати займатися новим заняттям.
- А чи сприятлива моя «внутрішня реальність»?
Запитайте себе: «Чи хочу я цього?», «Чи можу?», «Що я думаю з цього приводу?». Наприклад, ви хочете грати на гітарі, й у вас уже є цей інструмент. Але коли почали думати, для чого це вам, то зрозуміли, що не маєте якоїсь конкретної мети. Може виникнути думка: «Гітара — це несерйозне заняття, і часу на дурниці в мене немає».
- Які почуття у мене викликає ця справа?
Проаналізуйте, що ви відчуваєте, коли починаєте займатися чимось новим. Можливо, у вас стискається все всередині, і це стає перепоною для вашого розвитку. Або ви засмучуєтеся, бо не виходить одразу так добре, як би вам цього хотілося.
- Який сенс у цій справі для мене?
Визначте мету, для чого вам потрібні нові курси або ж схуднути на десять кілограмів. Розуміння чіткої цілі допоможе рухатися вперед.
- Яким є мій «Я-образ»?
Якою ви себе бачите чи що думаєте про себе, коли займаєтеся новою справою? Можливо, з дитинства у вас збереглися якісь упередження щодо себе. Саме вони можуть заважати вам займатися тим, чим ви хочете.
- Чи роблю я щось для цього?
Які конкретні дії вже були зроблені? Ви хочете і робите щось для досягнення вашої цілі? Чи лише мрієте? Дайте собі відповідь на це запитання.
Раніше “ВК” розповідав, про ТОП-5 біговх локацій столиці для тих, хто любить активний спосіб життя.