Захистити Київ: як депутати ухвалювали термінові рішення

Автор: Тарас Шевченко
23:06 23.02.2022

У середу, 23 лютого відбулося позачергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було всього декілька питань, які стосуються оборони міста.

Захистити Київ: як депутати ухвалювали термінові рішення

Прямо під час засідання Київради, Рада з національної безпеки та оборони запропонувала ввести надзвичайний стан по всій території країни, який пізніше ухвалив Президент Володимир Зеленський та вже пізно увечері запровадила Верховна Рада.

Очільник КМДА Віталій Кличко зібрав терміновий онлайн-брифінг, де закликав киян не панікувати:

«Жодної паніки! Надзвичайний стан, що планує запровадити держава, в цій ситуації – упереджувальний крок. Задля забезпечення правопорядку і громадської безпеки в містах, селищах та селах. Для протидії злочинності та запобігання можливим провокаціям, спрямованим на дестабілізацію ситуації в країні. А також – для убезпечення функціонування і роботи об’єктів критичної інфраструктури та органів влади», – звернувся він до киян.

А депутати Київради від «Європейської Солідарності» категорично засудили акт російської агресії щодо України, висловили вдячність міжнародним партнерам за введення санкцій проти РФ та закликали всіх українців єднатися «незалежно від політичних переконань та емоцій».

Депутат Київради, ветеран ООС Олександр Погребиський за трибуною наголосив, що Збройні сили України здатні надати відсіч агресору.

«Вважаємо, що визнання з боку Російської Федерації повністю підконтрольних їй маріонеткових утворень є новим етапом російської гібридної війни щодо всього цивілізованого світу», – наголосив Погребиський.

Також міські депутати від «ЄС» висунули вимоги чинній владі, серед яких:

  • збільшити фінансування ЗСУ;
  • відкрити кримінальні провадження проти всіх депутатів Держдуми РФ, які голосували за визнання «Л/ДНР», а також вищих посадових осіб, які готували це рішення;
  • прийняти закон України про відповідальність за колабораціонізм й російську пропаганду.

Після цього, військову агресію РФ також засудили депутати від партії «Слуга Народу», «УДАР», «Батьківщина» та «Голос».

Однак, фракції «ОПЗЖ» та «Єдність» не підтримали колег. Зокрема, «ОПЗЖ» вирішили нагадати, що вони – проукраїнська партія та розуміють, що Крим – це Україна та Донбас – це Україна. Проте вони не наважилися вимовити хто саме анексував Крим й легалізував своїх військових на окупованих територіях України.

«Але сьогодні потрібно терміново зупинити ескалацію, запобігти масштабному збройному протистоянню. Не допустити продовження бойових дій, а далі шукати дипломатичний шлях», – зауважив депутат від «ОПЗЖ» Михайло Наконечний.

Депутати від фракції «Єдність» вирішили взагалі не говорити про війну, а нагадати, що просять аби їх долучили до обговорень й нарад з питань функціонування Києва.

«Ми маємо показати приклад об‘єднання та співпраці заради безпеки киян, заради забезпечення належного функціонування всієї інфраструктури столиці», – сказав депутат від «Єдності» Віталій Павлик.

Також мер Києва Віталій Кличко на початку засідання закликав депутатів підтримати передачу фактично на безоплатній основі Міністерству оборони нежитлових приміщень для розміщення бригад територіальної оборони столиці.

«Сьогодні ми ухвалимо рішення, що дозволить місту фактично на безоплатній основі передавати Міністерству оборони нежитлові приміщення комунальної власності для розміщення бригад тероборони столиці. Ми створюємо систему територіальної оборони під егідою Міноборони. Багато питань є. Зокрема, і через неврегульованість законодавства. Але треба зробити все, щоб оперативно і в законний спосіб зробити нашу спільну роботу максимально ефективною. Тому, думаю, всі депутати підтримають таке рішення», – додав він.

Пізніше 96 депутатів ухвалили це рішення. Зокрема йдеться, що нежитлові приміщення комунальної власності, необхідні для розміщення та функціонування Тероборони, будуть надані в оренду Департаменту муніципальної безпеки КМДА без проведення аукціону.

Останнє важливе рішення – фінансування на 40 млн грн міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки та територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022–2024 роки».

Кошти підуть на поліпшення матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони, обладнання пунктів постійної дислокації для бригади Сил тероборони міста Києва та рекрутингових центрів

 «Сьогодні головне – не панікувати. Вступайте до лав територіальної оборони. Тільки так зможемо захистити свої родини та місто від агресора у разі необхідності», – закликав Микола Поворозник.

Наприкінці засідання фракція «Європейська Солідарність» у Київраді закликала центральну владу законодавчо врегулювати питання використання та утримання укриттів. Зокрема – передбачити чітку відповідальність, починаючи зі штрафів за неналежне утримання відповідних приміщень.

Ініціативу щодо звернення до уряду з цього питання підтримали 92 депутати Київради.

На цьому засідання завершилося, але ненадовго – Київрада найближчим часом буде збиратися частіше, щоб ухвалювати важливі рішення, які потрібні для захисту столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися