Як повідомляє Центр громадського здоров’я, випадки кору зареєстровано у 13 регіонах країни:
- Тернопільській (12);
- м. Київ (10);
- Львівській (7);
- Хмельницькій (6);
- Вінницькій (5);
- Київській, Волинській та Харківській (по 3);
- Рівненській (2);
- Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Чернігівській областях (по 1).
7 хворих (12,7%) не були вакциновані проти кору, 11 хворих (20,06%) не мали даних про вакцинацію, 16 хворих (30,9%) мали дані про 1 щеплення проти кору.
У 2023 році зареєстровано 5 спалахів захворюваності на кір – у Тернопільській та Львівській областях по 2 спалахи та у Рівненській – 1 спалах. У 2022 році спалахи кору не реєструвалися.
Для порівняння: за аналогічний період 2022 року було 9 хворих, серед яких 5 дітей.
У ЦГЗ наголосили, що єдиним способом захиститись від кору є вакцинація. В Україні щеплення проти кору є обов’язковими. За Календарем профілактичних щеплень перше щеплення від кору проводять у 12 місяців а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від хвороби. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи).
Зараз вакцина є у кожній області. Вона є безоплатною. Щоби вакцинуватися за Національним календарем профілактичних щеплень чи надолужити пропущені щеплення, зверніться до педіатра або сімейного лікаря.
Читайте також: Названі 5 речей, які не варто робити перед вакцинацією дитини
Нагадаємо, столичні медики намагаються попередити спалах кору, подібний до того, який стався в Україні у 2018 році. Наразі спостерігається зріст захворюваності у сусідніх країнах, епідемію вже оголосили у Румунії.