Серпневий супермісяць також називають Осетровим. Незвичайна назва пов’язана з осетровими рибами, які водяться у Великих Американських озерах у цю пору року. Є два типи блакитних місяців: місячний і сезонний. Осетровий та наступний повний місяць, Урожайний (має відбутися 18 вересня), датовані перед рівноденням 22 вересня.
Крім усього, Осетровий Місяць цього року є сезонним Блакитним Місяцем. Сезонний Блакитний Місяць – це третя за рахунком повня в цьому астрономічному сезоні, тобто, між рівноденнями. Всього в астрономічному сезоні чотири повні.
Сезонні Блакитні Місяці відбуваються раз на 2,5-3 роки.
Є ще календарний Блакитний Місяць – це коли в календарному місяці відбувається дві повні, то другий Місяць називається Блакитним. Календарні Блакитні Місяці трапляються досить часто.
Назва “Блакитний Місяць” не означає реальний колір супутника – він найчастіше має звичайний вигляд. Але іноді трапляється оптична ілюзія: хвилі червоного кольору розсіюють у повітрі дрібні частинки диму або попелу, і тоді Місяць набуває блакитного відтінку.
Перший блакитний Супермісяць у 2024 році зійде у понеділок, 19 серпня о 21:26 за Києвом (18:26 GMT). Це також третій повний місяць протягом літа. Після сонцестояння 20 червня повні місяці бачили 22 червня та 21 липня 2024 року, пише LiveScience.
Для неозброєного ока Місяць виглядатиме повним за добу до і після моменту повні, з 18 до 20 серпня.
Читайте також: Експерт спрогнозував, по скільки годин може не бути світла в опалювальний період
Нагадаємо, минулими вихідними над Києвом бачили метеор – відео.