Про це повідомляє столична прокуратура.
Серед обвинувачуваних – директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації, перший заступник голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, директор медичного закладу та його заступник.
Їх обвинувачують у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Так, 1 червня 2023 року у Деснянському районі столиці, внаслідок ракетного обстрілу рф, загинули дві жінки та дитина, ще 7 людей отримали травми різного ступеня.
За результатами допиту свідків-очевидців, слідчі з’ясували, що загиблі та травмовані, після сигналу “Повітряна тривога”, намагались потрапити до укриття, розташованого в приміщенні Комунального некомерційного підприємства”Центр первинної медико-санітарної допомоги №3″ Деснянського району. Люди стукали в двері, щоб їх впустили всередину, однак їм не відчинили. Як наслідок, люди загинули та отримали травми на порозі зачиненого укриття.
Прокурори встановили коло посадовців, що відповідають за забезпечення цивільного захисту населення як безпосередньо у цьому медзакладі, так і в межах Деснянського району, а також на території міста Києва. Їх обвинувачують у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, зокрема обвинувачені не проконтролювали стан укриттів та не забезпечили їх доступність для населення, а також придатність для використання у випадку оповіщення “Повітряна тривога”.
Так, внаслідок неналежного виконання заступником голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, директором медзакладу і його заступником службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, щодо здійснення контролю за утриманням, експлуатацією та станом готовності укриттів Деснянського району, під час ракетної обстрілу не забезпечено доступ населення до укриття.
Внаслідок допущеної директором Департаменту муніципальної безпеки КМДА службової недбалості, на території міста Києва не сформовано фонд захисних споруд цивільного захисту, спроможний забезпечити безпеку для життя та здоров’я всіх мешканців міста Києва. Наявні сховища та укриття, у зв’язку з відсутністю належного контролю за їх утриманням та станом готовності, нерідко зачинені або непридатні для використання”, – зазначають у прокуратурі.
Всього визнано потерпілими від кримінального правопорушення 11 осіб, зокрема це і родичі загиблих та люди які травмувалися внаслідок вражаючих факторів від вибуху уламків ракети.
Від потерпілих надійшли цивільні позови про солідарне стягнення із обвинувачених матеріальної та моральної шкоди в розмірі понад 5 млн. грн.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Нагадаємо, російські війська в ніч проти 1 червня завдали чергового ракетного обстрілу по Києву, запустивши ракети “Іскандер”. Усі ракети були збиті, однак їхні уламки вбили людей та завдали руйнувань. Загинула 33-річна жінка та 34-річна мама з 9-річною донькою, які не могли потрапити у зачинене укриття. Також пошкоджені житлові будинки, нежитлові будівлі, автомобілі та поліклініка.
У межах кримінального провадження щодо загибелі та травмування людей через недопуск до укриття правоохоронці оголосили підозру директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку.
Слідство встановило, що підозрюваний, перебуваючи з 2018 року на посаді директора Департаменту, несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи даного структурного підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території Києва. Зокрема, на мапі укриттів Києва були позначені бомбосховища, яких не існувало або вони були зачинені. Суд обрав запобіжний захід для посадовця. Згодом йому оголосили ще одну підозру.