Загибель людей біля зачиненого укриття: отримав вирок охоронець, що не відчинив двері

Деснянський райсуд визнав винним охоронця лікарні, що не відчинив двері під час повітряної тривоги у Деснянському районі.

Як повідомляє столична прокуратура, прокурор у суді довів, що охоронець КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3” під час оголошення сигналу “повітряна тривога” в Києві в ніч на 1 червня 2023 не відчинив двері укриття, чим позбавив людей можливості зберегти собі життя.

Через такі дії під час ракетного обстрілу Києва збройними силами російської федерації загинули три людини, у тому числі 9-річна дівчинка. Загибель малолітньої дитини відповідно до ст. 67 КК України є обставиною, що обтяжує покарання.

Санкція ч. 3 ст. 135 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 8 років.

Обвинувачений своєї вини не визнав, у вчиненому кримінальному правопорушенні не розкаявся. Під час судового розгляду постійно змінював покази щодо обставин події та причин, через які він не відчинив двері укриття (не встиг, не почув сигнал тривоги, не побачив людей). Врешті обвинувачений повідомив суду, що приміщення лікарні взагалі не обладнано укриттям та він не був зобов’язаний відкривати до нього двері.

Позиція прокурора в судових дебатах – призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 6 років 6 місяців.

Суд визнав, що охоронець лікарні мав можливість допомогти людям, яким загрожувала небезпека, втім залишив їх у безпорадному стані, призвело до смерті трьох людей (ч.3 ст. 135 КК України).

Обвинуваченому суд призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. На даний час прокурори вивчають вирок суду щодо підстав для його оскарження.

Читайте також: Загибель людей через зачинене укриття: за службову недбалість судитимуть чотирьох посадовців 

Нагадаємо, російські війська в ніч проти 1 червня завдали чергового ракетного обстрілу по Києву, запустивши ракети “Іскандер”. Усі ракети були збиті, однак їхні уламки вбили людей та завдали руйнувань. Загинула 33-річна жінка та 34-річна мама з 9-річною донькою, які не могли потрапити у зачинене укриття. Також пошкоджені житлові будинки, нежитлові будівлі, автомобілі та поліклініка.

У межах кримінального провадження щодо загибелі та травмування людей через недопуск до укриття правоохоронці оголосили підозру директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку.

Слідство встановило, що підозрюваний, перебуваючи з 2018 року на посаді директора Департаменту, несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи даного структурного підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території Києва. Зокрема, на мапі укриттів Києва були позначені бомбосховища, яких не існувало або вони були зачинені. Суд обрав запобіжний захід для посадовця. Згодом йому оголосили ще одну підозру.